5 хвилин - 4000: підтримка від ТЦК виявиться значно витратнішою.


В Україні спостерігається зростаючий інтерес серед чоловіків до юридичних послуг, що стосуються мобілізації та взаємодії з територіальними центрами комплектування. Значна кількість адвокатів та юридичних фірм значно підвищила тарифи на свої послуги.

Цю інформацію повідомив один з українських телевізійних каналів.

* Коротка 5-хвилинна телефонна консультація сьогодні коштує від 1 тисячі грн, а детальніша - від 4 тисяч грн.

* Підтримка юриста в отриманні відстрочки від мобілізації чи оскарженні ВВК коштуватиме в середньому 10-15 тисяч грн.

* Найбільші витрати передбачаються на виїзд та супровід адвоката до ТЦК - від 18 до 35 тисяч гривень.

Ще один затребуваний напрямок - оскарження штрафів. Ціни на ці послуги можуть суттєво коливатися і залежать від ряду чинників. В середньому, вони складають від 4 до 25 тисяч гривень.

Масові штрафи від ТЦК, оскарження результатів ВЛК, оформлення відстрочок та бронювання -- далеко не вичерпний перелік послуг, за якими українці звертаються до юристів. Але зростання попиту спровокувало зростання вартості послуг по ринку.

Згідно з даними, отриманими від журналістів, вартість короткої телефонної консультації юриста тривалістю 5 хвилин сьогодні становить приблизно 1 тисячу гривень. Якщо ж потрібна більш детальна консультація, то її ціна стартує від 4 тисяч гривень. Допомога юриста в питаннях отримання відстрочки від мобілізації або оскарження рішень військово-лікарської комісії обійдеться в середньому від 10 до 15 тисяч гривень.

Найбільші витрати пов'язані з виїздом та супроводом адвоката до ТЦК, які становлять від 18 до 35 тисяч гривень. Якщо вам необхідна юридична допомога для отримання гарантованих державних виплат у зв'язку зі смертю військового або внаслідок поранень, то багато юридичних фірм практикують стягнення певного відсотка від цих виплат. У таких ситуаціях гонорари можуть досягати десятків або навіть сотень тисяч гривень.

У цьому аспекті діапазон цін є досить широким. Відповідно до різних умов, компанії можуть стягувати від 4 до 25 тисяч гривень за надання послуг. Найчастіше зустрічається сума, що становить половину від розміру штрафу, або приблизно 8 тисяч гривень.

Як підкреслює юрист Микола Гольбін, формування цін у подібних випадках визначається багатьма чинниками. Серед них — обставини справи, рівень кваліфікації фахівця, його готовність взятися за вашу справу, а також терміновість вирішення питання.

Наприклад, якщо ви отримали штраф у розмірі 17 тисяч гривень і вирішили звернутися за допомогою до адвоката, вам доведеться сплатити від 4 до 8 тисяч гривень. Важливо зазначити, що на вартість послуг адвоката вплине його присутність у суді або участь у засіданні дистанційно. Якщо сума штрафу збільшилася, відкрито виконавче провадження, і ваші кошти були арештовані, будьте готові до того, що гонорар адвоката може значно зрости. Це може бути або погодинна оплата, або фіксована сума в діапазоні від 12 до 25 тисяч гривень на умовах оплати після виграшу справи в суді, - зазначає юрист.

Судова практика демонструє, що у випадку успішного вирішення справи в суді існує реальна можливість компенсувати витрати на юридичну підтримку, понесені внаслідок звернення до ТЦК.

Наприклад, у серпні цього року житель Одеси здобув перемогу в Приморському суді, скасувавши штраф у 17 тисяч гривень за ухилення від мобілізації. Більш того, суд зобов'язав територіальний центр комплектування компенсувати витрати на правову підтримку адвоката в сумі 49,1 тисячі гривень. І таких випадків чимало.

Проте важливо враховувати, що українські суди часто зменшують розмір компенсації за юридичні послуги, аргументуючи це недостатньою обґрунтованістю їхньої вартості.

А от щодо перспективності таких справ, то як показує статистика, за 3 літні місяці з моменту введення в дію нових норм щодо правил військового обліку та їх порушення в українських судах розглянули щонайменше 34 справи з вимогою українців оскаржити штрафи від ТЦК.

У більшості ситуацій суди прийняли рішення на підтримку позивачів, скасувавши накладені штрафи.

"З 34 справ штрафи від ТЦК скасували у 30 випадках, що становить понад 88%. Тільки у чотирьох справах суди відмовили громадянам та залишили штрафи в силі", - підрахували в OpenDataBot.

Нагадуємо, що протягом чотирьох днів посилки залишалися без руху на Укрпошті: українці стикаються з труднощами у своєчасній відправці навіть замовлених листів.

Раніше з'явилася інформація, що штрафи від територіальних центрів комплектування (ТЦК) можуть стати поширеним явищем: яка кількість чоловіків потрапить під ризик.

Related posts