Вісім нацгвардійців протягом 67 днів безупинно захищалися в оточенні - як їм вдалося витримати?
Командирові вдалося вивести шістьох своїх побратимів з оточення. Ще один, восьмий боєць, на жаль загинув
Вісім солдатів батальйону Національної гвардії "Свобода" протягом 67 днів безперервно боролися в оточенні, щоб стримати російську агресію на місто Сіверськ.
Історію мужніх захисників розповів український журналіст Юрій Бутусов.
За інформацією, 8 військовослужбовців батальйону "Свобода" 4-ї бригади Національної гвардії протягом 67 днів, з 10 липня по 16 вересня, здійснювали оборону стратегічного пункту поблизу села Спірне, розташованого неподалік Сіверська.
Останні три тижні хлопці перебували у повному оточенні і відбили останній ворожий штурм, коли російські штурмовики увірвались на їх позицію та закидували гранатами бліндаж.
На чолі позиції наших героїв стояв командир взводу, 25-річний старший лейтенант Владислав Стоцький.
Згідно з даними, отриманими від журналіста, Владислав завершив навчання в академії Національної гвардії в Харкові. Після цього його розподілили до 4-ї бригади НГУ "Рубіж" на посаду заступника командира роти з питань роботи з особовим складом, що не передбачає безпосереднього керівництва бойовими діями на передовій. Проте молодий офіцер вирішив звернутися до командування бригади з проханням перевести його на більш низьку, але активну бойову позицію — командира взводу.
"Владислава було відправлено до 'Свободи'. На цій позиції він налагодив ефективне управління та комунікацію, ставши взірцем бойової готовності для всіх солдатів," - зазначає Бутусов.
Бійці, які перебували з Владиславом на позиції до 2022-го не мали ніякого військового досвіду, проте були вмотивовані нищити ворога.
Бутусов повідомив, що в умовах інтенсивного російського нападу на Сіверськ підрозділи, які знаходились на флангах, змушені були відступити. Проте, вищі військові командири віддали наказ батальйону "Свобода" тримати свої позиції до останнього, щоб не допустити подальшого просування ворога.
"Командування батальйону "Свобода" організувало оборону у єдино можливий спосіб - бійці отримали наказ діяти максимально приховано. І у двох крихітних бліндажах, де можна було випростатися тільки на колінах, почали діяти як у бандерівському схроні, практично не виходячи на поверхню, крім випадків коли треба вступити у бій", - описав журналіст.
16 вересня російський штурмовий загін атакував опорний пункт на двох танках, двох МТЛБ та БМП, з яких десантувався цілий штурмовий взвод. І "свободівці" відбили атаку та знищили весь штурмовий загін ворога.
Владиславові вдалося вивести шістьох своїх побратимів з оточення. Ще один, восьмий боєць, на жаль загинув. Винести його тіло з оточення можливості не було.