Агрокомпанія "Астарта" отримала 40 вагонів для перевезення зерна від USAID, повідомляє Delo.ua.


Нещодавно в рамках програми USAID "Економічна підтримка України" одній з провідних агропромислових компаній країни "Астарта-Київ" були надані 40 вагонів для перевезення зерна.

Про це повідомила пресслужба донорської організації.

Прогнозується, що це дозволить збільшити щорічний експорт українського зерна на 44 тисячі тонн, що сприятиме забезпеченню продовольством у всьому світі.

Згідно з інформацією, наданою USAID, їх підтримка дає можливість "Астарті-Київ" пропонувати українським агровиробникам більш вигідні умови та ціни, що, в свою чергу, позитивно впливає на їх добробут.

"Вкладення ресурсів USAID не лише підсилюють економіку України через збільшення експортних надходжень, але й підтримують українських фермерів, виконуючи важливу місію в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки", - зазначили в організації.

Нагадаємо, що в травні партнери проекту USAID здійснили закупівлю та передали компанії "Алмейда Груп" 25 новеньких вагонів-зерновозів. У лютому ж USAID придбала 85 вагонів-зерновозів для компанії Louis Dreyfus (LDC), яка є одним із ключових гравців на ринку експорту українського зерна та олійних культур серед міжнародних підприємств.

На замовлення проєкту USAID дослідно-механічний завод "ДМЗ Карпати" виготовляє вагони-зерновози, йдеться на сторінці проєкту у Facebook.

Вказується, що ці вагони передаються агроекспортерам, які здійснюють експорт українських зернових під час війни, тим самим сприяючи посиленню глобальної продовольчої безпеки.

Учасники проєкту зазначають, що з моменту початку повномасштабної агресії Росії проти України спостерігається значне зростання попиту на вагони для перевезення зерна. Внаслідок спроб Росії заблокувати морські та річкові порти, агроекспортери змушені були адаптувати свої логістичні маршрути, перевозячи зерно залізницею до країн ЄС. Для цього знадобилися вагони-хопери — закриті вагони, що запобігають потраплянню вологи (дощу або снігу) всередину. Один вагон здатен перевезти до 70,5 тонн зернових.

У 2023 році на замовлення проєкту USAID завод виготовив 50 таких вагонів для компанії "Нібулон". Цьогоріч проєкт USAID замовив 300 вагонів, що складає 45% річного замовлення, які зараз виготовляють на ДМЗ "Карпати" для інших партнерів, що займаються експортом агропродукції.

Один вагон має масу 23,5 тонн. Основним матеріалом для виготовлення кузова є металопрокат, який імпортується з Європи, але постачається через українських дистриб'юторів. Інші компоненти, такі як осі, суцільнокатане колесо, бокова рама, надресорна балка, елементи ударно-тягового пристрою, гальмівні системи та інші складові, виготовляються в Україні. Таким чином, ДМЗ "Карпати" робить внесок у підтримку національної економіки.

Related posts