Архієпископ Мокшицький після ракетних атак на Львів: закликаємо до молитви та підтримки - Vatican News


Beata Zajączkowska / Світлана Духович - Ватикан

Після атаки у вівторок, 3 вересня 2024 року, коли Росія влучила балістичними ракетами в навчальний заклад і лікарню в Полтаві, внаслідок чого 53 людини загинули і 271 отримали поранення, на світанку 4 вересня росіяни завдали черговий ракетний удар по Львову. Загинуло семеро людей, серед них - троє дітей.

Мер Львова Андрій Садовий опублікував у Telegram фото однієї сім'ї, написавши, що вижив лише чоловік, який отримав серйозні поранення. Його дружина Євгенія та троє доньок Ярина (21 рік), Дарина (18 років) і наймолодша Емілія загинули під час атаки у своєму помешканні. Український Католицький Університет опублікував пост у Facebook, в якому йдеться про те, що Дарина була їхньою студенткою: вона навчалася на другому курсі програми "Культурологія" Гуманітарного факультету.

"Ми закликаємо всіх наших прихильників та людей доброї волі об'єднатися в молитві, просячи Божого милосердя і підтримки для тих, хто постраждав, втратив своїх близьких і домівки", - підкреслив архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит латинського обряду, у своєму інтерв'ю для ватиканських медіа. Він зазначив, що мешканці Львова вже звикли до сигналів тривоги, але такі обстріли стали для них несподіванкою. "На жаль, цієї ночі в місті, поблизу залізничного вокзалу, сталися ракетні удари. Вони зруйнували кілька житлових будинків, і, на жаль, семеро осіб загинули, серед них троє дітей", - додав він. Інші споруди також зазнали ушкоджень, були вибиті вікна і двері, а багато автомобілів було знищено.

Архиєпископ поділився враженнями від свого візиту до двох спільнот сестер: Сестер Францисканок Родини Марії та Сестер Гонораток (Малих Сестер Непорочного Серця Марії). "У їхньому приміщенні виявилися розбитими вікна та двері. Слава Богу, що вони змогли сховатися у ванній кімнаті, і ніхто не зазнав шкоди," - зазначив він. Сестри розповіли, що почули вражаючий гуркіт вибуху і побачили яскраве світло. У той момент вони були настільки шоковані, що не могли вимовити жодного слова, і більшість з них опинилася в коридорі, а потім кинулися у ванну, оскільки не було часу навіть на те, щоб спуститися до укриття в підвалі.

Львівський митрополит підкреслив, що в ці складні часи, коли люди зустрічають священиків або богопосвячених осіб, вони часто звертаються до них за благословенням, проханням про молитву, а військовослужбовці нерідко просять також і про сповідь. "У ці важкі миті трагедії, які вони переживають, важливість присутності священиків та духовенства стає для них особливою, - зазначив він. - Це ще й тому, що ми маємо можливість надати пораненим і тим, хто наближається до кінця свого життя, останнє розрішення. Наприклад, я вирушив до сестер, щоб підтримати їх, а також запевнити, що ми незабаром надамо їм матеріальну допомогу. Я спілкувався з іншими людьми, щоб принести їм розраду і надію".

У світлі цієї трагічної ситуації архієпископ Мокшицький звернувся до католиків у різних куточках світу, підкресливши, що агресор, на жаль, "атакує мирних жителів з метою посіяти страх і травму по всій країні". Він закликав не лише вірних, а й всіх людей доброї волі об'єднатися в спільній молитві, просячи Божого милосердя та солідарності з тими, хто постраждав — хто втратив близьких і домівки. "Наше перше прохання — це молитва, адже ми віримо, що Бог здатен змінити наші долі в будь-який момент", — додав архієпископ.

Related posts