"Армія+": Які функції пропонує додаток військовослужбовцям і як ним користуватися


В Україні презентували новий додаток для військовослужбовців "Армія+". Джерело фото: Офіс президента України

На початку серпня в Україні представили новий додаток для військових під назвою "Армія+". Основна мета цього сервісу – позбутися паперової рутини, зменшити рівень бюрократії та впровадити цифровий документообіг у Збройних силах України. Детальніше про те, як користуватися додатком, які функції вже доступні та які планують впровадити у майбутньому, читайте у матеріалі "Новин Донбасу".

"Цей додаток покликаний позбавити українське військо від виснажливої паперової рутини. Мета полягає в тому, щоб командний склад і військовослужбовці не втрачали свій дорогоцінний час на застарілу й непотрібну бюрократичну роботу та заповнення паперових документів", – заявив президент Володимир Зеленський під час презентації застосунку.

За словами очільника Міноборони Рустема Умєрова, "Армія+" -- це всі сервіси для військових в одному місці і в кілька кліків.

У дебютній версії додатку вже доступні опитування та "Армія ID", а також електронні рапорти — найпопулярніша функція серед військовослужбовців. У подальших планах — об'єднання всіх сервісів для військових в одному інтегрованому рішенні: банки, освіта, документи, медичні послуги, логістика, кадрові питання, зворотний зв'язок. "Усе це буде зібрано в одному додатку," — підкреслив міністр.

Цифрові технології в збройних силах відіграють ключову роль у підвищенні ефективності армії. Вони дозволяють значно заощаджувати час і ресурси, підкреслив він.

Станом на 20 серпня цього року новий додаток завантажили більше ніж 75 тисяч користувачів. Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко. За її словами, тестування оформлення електронних рапортів розпочали 264 військові частини.

Застосунок "Армія+". Фото: Офіс президента України

На даний момент застосунок доступний виключно для військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту. Однак у майбутньому планується його розширення на всі Сили оборони.

Катерина Черногоренко в інтерв'ю для АрміяInform підкреслила, що "Армія+" буде адаптована для всіх сил безпеки та оборони. Реліз, хоча і орієнтований на Збройні сили України та Державну спеціальну службу транспорту, також бере до уваги Нацгвардію, СБУ, ГУР і структури МВС. "Ми отримуємо інтерес від наших колег і працюємо над тим, щоб ці сучасні можливості стали доступні для всіх захисників і захисниць", – зазначила Черногоренко.

Міністерство оборони опублікувало детальний посібник з авторизації в додатку "Армія+". Для початку використання, військовослужбовцю необхідно завантажити програму на свій мобільний пристрій. Завантажити додаток можна за наступними посиланнями:

У Міністерстві оборони наголосили, що додаток слід завантажувати виключно з офіційних платформ, оскільки стороннім сайтам і неперевіреним посиланням у месенджерах та соціальних мережах довіряти небезпечно.

Після інсталяції застосунку на мобільний пристрій слід:

Якщо ви забули свій вхідний код, його можна відновити. Для цього натисніть на опцію "Забув код для входу". На екрані скидання коду виберіть "Авторизуватися". Це поверне вас до меню авторизації, де ви зможете пройти процедуру заново та створити новий пароль.

Зараз у додатку є 11 типів рапортів та "Армія ID" — ексклюзивний ідентифікаційний номер військовослужбовця, який дозволяє йому надсилати рапорти. Ця функція дає можливість заповнити та подати документ за 5-15 хвилин, а також оперативно отримати відповідь від командира.

"Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко пояснила, що перелік рапортів можна упорядкувати таким чином: три види рапортів на відпустку, три на лікування, рапорти для військово-лікарської комісії та МСЕК, три рапорти для отримання направлення на лікування на ВЛК і МСЕК, рапорт на матеріальну допомогу та на одноразову допомогу."

Електронний рапорт у застосунку "Армія+". Фото:Міністерство цифрової трансформації

За її словами, ці типи рапортів є найбільш популярними та масовими, оскільки військовослужбовці звертаються саме для отримання певних зобов'язань від держави.

Завдяки застосунку рапорти більше не губляться, військовослужбовець має можливість слідкувати за статусом свого документа, а командир зобов'язаний обґрунтувати своє рішення у разі відмови.

Крім того, у додатку є опитування, які дозволяють державі дізнаватися думку військових з різних питань, а українським захисникам надають шанс своїм голосом впливати на реальні зміни в армії.

Крім того, як було заявлено під час презентації, згодом у додатку будуть доступні навчальні курси, військові документи, соціальні та інші можливості. А також -- спеціальний захищений чат для військових.

Related posts