Невдача Фінансового банку та Кредиту. Жеваго не зумів скасувати арешт на свої майнові активи.
Про це повідомив Фонд гарантування.
"Жеваго та належна йому Ferrexpo AG намагались оскаржити, зокрема, арешт 1% від статутного капіталу Полтавського ГЗК, 1% від статутного капіталу Єристівського ГЗК та 1% від статутного капіталу Біланівського ГЗК -- частини активів, що були заарештовані у 2023 році як забезпечення позову Фонду гарантування", -- йдеться в повідомленні.
Також бізнесмен намагався оскаржити арешт усіх інших наявних в Україні активів, якого добився у суді Фонд гарантування вкладів у липні 2024 року.
"Нинішнє рішення Північного апеляційного господарського суду дозволяє зберегти заарештовані активи та у разі позитивного рішення суду за позовом Фонду гарантування до Жеваго на 46 млрд грн за рахунок їх стягнення отримати відшкодування збитків, завданих банку та його кредиторам діями акціонера банку Фінанси та кредит", -- зазначає Фонд гарантування.
В даний момент ця справа знаходиться на стадії підготовчих слухань у суді першої інстанції.
У повідомленні зазначається, що банк "Фінанси та кредит" та його кредитори зазнали втрат через регулярне надання кредитів компаніям, пов'язаним із акціонером банку, а також через переказ коштів до компаній-нерезидентів, що належать йому, без належного забезпечення.
Як повідомлялось раніше, у 2019 році Жеваго повідомили про підозру про можливу причетність до розкрадання 2,5 млрд грн у банку Фінанси та Кредит і оголосили в міжнародний розшук. У жовтні 2020 року заарештовані активи вартістю понад 300 млн грн було передано до АРМА.
Наприкінці грудня 2022 року Жеваго затримали у Франції в Куршевелі й відправили під арешт під час розгляду запиту України про екстрадицію. Але французький суд відпустив його з-під варти під заставу в 1 млн євро. Жеваго вважає, що справа проти нього має політичне підґрунтя, і розраховує на її закриття або скерування до суду.
У травні 2023 року в Швейцарії було затримано активи Жеваго на суму понад 113 мільйонів доларів.
9 травня 2024 року стало відомо про те, що ДБР повідомило нову підозру Жеваго і його подільникам у справі виведення грошей з банку Фінанси та Кредит.
10 липня 2024 року Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про взяття під варту Жеваго, який підозрюється у хабарництві стосовно колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва.
У липні 2024 року, за ініціативою Фонду гарантування вкладів, Господарський суд Києва ухвалив рішення про арешт коштів на всіх рахунках та майна, що належить Жеваго, колишньому власнику банкрутованого банку "Фінанси та Кредит", у справі про стягнення 46 мільярдів гривень.
У серпні 2024 року виконавча служба заарештувала 49,3% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, що належать швейцарській компанії Ferrexpo AG.