Байден не залишив пост: коли заплановано наступну зустріч у форматі Рамштайн.


Президент Джо Байден відклав низку зустрічей в Європі, включно з лідерством на зустрічі "Рамштайн". Експерти підкреслюють, що американський лідер зацікавлений в заходах, однак не може покинути США.

Засідання контактної групи, що займається питаннями оборони України у форматі "Рамштайн", відбудеться 12 жовтня в Німеччині. Президент США Джо Байден виступить в ролі головуючого. Це буде перше зібрання контактної групи на рівні лідерів.

Однак 9 жовтня стало відомо, що засідання перенесено. Президент Байден скасував свій візит до Німеччини через ураган "Мілтон", що вразив США. Речниця Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що в Міністерстві оборони США розглядають нові аспекти зустрічі формату "Рамштайн" у Німеччині у зв'язку зі зміною планів американських високопосадовців.

Білий дім повідомив, що президент Байден вирішив відкласти свою поїздку до Німеччини та участь у саміті в Рамштайні, щоб зосередитися на підготовці та реагуванні на ураган Мілтон, а також продовжити заходи щодо наслідків урагану Хелен, що вплинув на південно-східні штати США. Подія, запланована на 12 жовтня 2024 року, буде перенесена. Організатори зустрічі в форматі "Рамштайн" заявили, що інформація про наступні засідання Контактної групи з питань оборони України буде надана пізніше.

У середу, 9 жовтня, президент України Володимир Зеленський оголосив про перенесення зустрічі "Рамштайн", проте зазначив, що в найближчому майбутньому може бути розроблений новий розклад.

"Причини цілком зрозумілі - природні катаклізми, що вразили Америку, вимагають від президента Байдена особливої уваги до внутрішніх проблем. Будь-який лідер у подібній ситуації залишився б у своїй країні, але саме формат "Рамштайн" має особливе значення," - зазначив президент України.

В ЗМІ стали ширитися чутки, що Джо Байден, мовляв, не бажає їхати на "Рамштайн" через невизначеність по Україні. Але експерти це спростовують.

Ті, хто думають, що президент США Джо Байден прикривається ураганом, аби не їхати на "Рамштайн" та не допомагати Україні, не розуміють, як працює цивілізований світ сьогодні - каже публіцист та журналіст Віталій Портников в новому відео на своєму YouTube-каналі.

Експерт підкреслив нові теорії змови, які стверджують, що президент США нібито використав ураган як привід, щоб уникнути участі у зустрічі у форматі "Рамштайн". Це, на думку деяких, дозволило йому уникнути прийняття важливих рішень, пов'язаних із війною між Росією та Україною, перед президентськими виборами в Сполучених Штатах.

"Якщо Джозеф Байден справді прагнув би уникнути зустрічей або ухвалення рішень, які стосуються конфлікту між Росією та Україною, він би не оголошував про проведення зустрічей у форматі 'Рамштайн' під час свого саміту з українським лідером Володимиром Зеленським у Вашингтоні," - зазначив Портников.

Він зазначив, що до плану дій американського президента входила не лише зустріч лідерів у форматі "Рамштайн". Президент Байден мав можливість здійснити свій перший державний візит до Німеччини за останні 40 років. Наступним етапом програми була зустріч у форматі "четвірки", в якій брали участь сам Байден, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр Великої Британії Кір Стармер. На цій зустрічі планувалося обговорити конфлікт Росії проти України та ситуацію на Близькому Сході — дві ключові теми для сучасного цивілізованого світу.

Після зустрічей в Німеччині Байден мав відвідати Анголу.

На думку Портникова, вірити, що президент США скористався ураганом як приводом, щоб уникнути обговорення ключових аспектів свого порядку денного, що безпосередньо стосуються його політичної спадщини, можуть лише ті, хто не розуміє, як функціонує політика в цивілізованому суспільстві.

Він додає, що ураган у Флориді - це не лише катастрофа, а й елемент внутрішньої політики. В момент випробувань у демократичній державі президент має перебувати поруч зі своїми співвітчизниками.

"Безумовно, така перспектива (якби Байден вирушив до Німеччини - ред.) могла б стати підставою для Дональда Трампа сподіватися на більше голосів під час президентських виборів у США. Джозеф Байден, будучи досвідченим політиком, цілком усвідомлює це і не потребує повторних пояснень," - зазначає Портников.

Політолог Володимир Фесенко підкреслює, що відмова від візиту Байдена в Європу варто сприймати як прощальний жест діючого президента США. Цей захід мав мати не лише стратегічну вагу, але й стати значною подією, яка б в першу чергу відповідала інтересам самого Байдена.

Відправитися за кордон, і в той же час ігнорувати насування потужного урагану на Флориду та східне узбережжя США, було б недоречно для Байдена з огляду на суспільні та державні інтереси країни, особливо в контексті виборчої кампанії. Якщо б він не звернув уваги на загрозу урагану, це могло б стати підставою для жорсткої критики з боку Трампа та республіканців, що в свою чергу могло б негативно вплинути на результати виборів 5 листопада. Тому скасування візиту Байдена до Європи в умовах такої надзвичайної ситуації є цілком обґрунтованим кроком. Не варто шукати в цьому якісь конспірологічні теорії або звинувачення, зазначає Фесенко у своєму пості на Facebook.

На думку Віталія Портникова, після того як питання, пов'язані з ліквідацією наслідків урагану в штаті Флорида будуть вирішені, буде визначена й дата, коли відбудуться заплановані Байденом заходи: зустріч у форматі "Рамштайн", "зустріч чотирьох", державні візити до Німеччини та, ймовірно, Анголи.

"Це станеться згодом, ймовірно, навіть до президентських виборів у США", - зазначає експерт.

Фесенко також впевнений, що скасування таких важливих зустрічей не відповідало б інтересам Байдена.

"Існує висока ймовірність, що наразі розглядається та узгоджується зміна формату проведення цих зустрічей. Можливо, їх проведуть у США, і, відповідно, міністерська конференція "Рамштайн" може бути перенесена туди. Ця зустріч може бути об'єднана з засіданням міністрів оборони країн НАТО, яке заплановане на 17-18 жовтня. Інший варіант полягає в тому, що Байден відвідає Європу дещо пізніше", - зазначає Фесенко.

А зустрічі, які планувалися в Європі, скоріше за все будуть перенесені на трохи більш пізній час. Коли і як вони відбудуться, - дізнаємось найближчим часом, пише Фесенко.

Він також закликає не "перегрівати" очікування від "Рамштайну".

"На цій зустрічі можуть бути важливі рішення (хоча може статися і так, що їх буде недостатньо). Однак частина цих рішень буде непублічною, а інша - в формі стриманих дипломатичних заяв. Зокрема, не варто чекати прямого запрошення в НАТО. Максимум, що може бути - політична заява щодо необхідності забезпечити гарантії безпеки для України під час завершення війни з Росією, і що необхідно прискорити інтеграцію України до НАТО, але вступ України може відбутися вже після завершення нинішньої війни",- пише Фесенко.

Майбутнє членства України в НАТО не буде вирішено найближчим часом, а залежатиме від кількох факторів, зокрема від того, хто обійме посаду Президента США, які умови завершення війни з Росією, а також від розвитку політичної ситуації в Україні та Європі після війни, зазначає Фесенко.

Портников також не сподівається на жодні несподіванки під час зустрічей з Байденом.

Related posts