Битва за Покровськ лише набирає обертів: військовий експерт провів аналогії з Бахмутом та Авдіївкою.
Кожен дім у Покровську перетвориться на опору для Збройних Сил України, а його підвал стане безпечним притулком, заявляє ветеран АТО.
Тривалий наступ російських військ на Покровськ у Донецькій області та їхнє наближення до міста не обов'язково свідчить про його неминуче захоплення. Існує кілька об'єктивних причин, що ґрунтуються на досвіді ведення бойових дій у рамках російсько-української війни на Донбасі.
Військовий аналітик та ветеран АТО Євген Дикий поділився своїми думками у коментарі для видання "Телеграф".
Детальніше ознайомтеся з матеріалом на "Телеграфі" під заголовком: "Усе, що варто знати про битву за Покровськ: причини наступу РФ, прогнози, ситуація на фронті та можливі наслідки".
Я хочу нагадати, що російські війська швидко та без значного опору досягли Бахмута, але його захоплення затяглося на 10 місяців. Щодо Авдіївки, то вона була захоплена через кілька тижнів після того, як росіяни її обступили, але сам процес тривав чотири місяці. Варто зазначити, що Авдіївка значно менша за Покровськ. Якщо ми звернемо увагу на ситуацію в Часовому Ярі, маленькому містечку, яке ще менше за Покровськ, то можна помітити, що росіяни підійшли до нього чотири з половиною місяці тому, але досі не змогли його захопити. Вони все ще знаходяться на умовній середині, – зазначає військовий експерт.
На думку Дикого, досвід цієї війни демонструє, що в умовах міських боїв, коли кожна будівля перетворюється на укріплення, а підвали слугують укриттями, Збройні сили України можуть тривалий час стримувати противника і завдавати йому значних втрат. Лише коли ворог досягне Покровська, розпочнеться справжня битва за це місто.
-- Може, ми втрачаємо Покровськ як тилове місто, але це не означає, що ми втрачаємо Покровськ з військової точки зору. Битва за Покровськ тільки почнеться і тримати його, як свідчить досвід, можна довгими місяцями. Тобто сама битва може бути дуже довгою і необов'язково успішною для ворога. А якщо й успішною, то за багато місяців і багато втрат. Зради тут немає - є важка війна, -- резюмував військовий аналітик.
Раніше "Телеграф" писав, що військовий аналітик назвав три причини, чому росіяни просуваються під Покровськом.