Дослідження показують, що блискавки здебільшого вражають забруднене повітря.


У ході дослідження були виявлені й інші цікаві висновки.

Дії людей щодо навколишнього середовища призводять до змін, наслідки яких не завжди очевидні. Наприклад, забруднення повітря може бути пов'язане зі збільшенням частоти грозових блискавок. Цей висновок зробили науковці з Університету Джеймса Медісона у Вірджинії, які провели аналіз даних більше ніж 500 тисяч гроз у Вашингтоні та Канзас-Сіті протягом 12 років. Дослідження показало, що зростання кількості дрібних часток у повітрі корелює зі збільшенням кількості блискавок, повідомляє Science Alert.

У публікації підкреслили, що дослідження взаємозв'язку між аерозолями та блискавками проводилися і в минулому, однак вчені досі прагнуть отримати точну оцінку через численні атмосферні чинники.

"Забруднення виконує роль ядер для формування хмар. Воно проникає в хмари завдяки висхідним потокам; далі висхідні та низхідні потоки розподіляють частинки забруднення, що спричиняє розділення електричних зарядів у хмарі та призводить до збільшення частоти блискавок," - зазначає географ Мейс Бентлі з Єльського університету.

Команда провела дослідження, зосередившись на частках PM2.5, які мають діаметр до 2,5 мікрометрів, а також на PM10 (до 10 мікрометрів), в контексті навколишнього середовища, вивчаючи їх взаємозв'язок з грозовою активністю. Дослідники дійшли висновку, що рівень концентрації цих часток відіграє більш значну роль, аніж їх фізичні розміри.

Хоча зазвичай більша кількість частинок свідчить про підвищену активність блискавок, існує певний етап, коли надмірна кількість частинок у атмосфері може призвести до зниження їхньої кількості. Це, ймовірно, викликано витратами енергії всередині шторму.

"Виглядає так, що, куди б ви не вирушали, забруднене повітря у містах може сприяти посиленню бур і гроз," - зазначив Бентлі.

У рамках дослідження також були виявлені інші цікаві факти: у обох містах грози найчастіше спостерігалися саме в четвер. Найбільш спокійним днем для гроз у Вашингтоні виявився понеділок, тоді як у Канзас-Сіті - п'ятниця.

Крім того, дослідники виявили, що коли в атмосфері було найбільше енергії, тоді рівень забруднення повітря мав найбільший вплив на кількість ударів блискавки.

Завдяки цьому дослідженню стало можливим глибше осмислити, як зміни у рівнях забруднення повітря впливають на метеорологічні тенденції. Наступним кроком для вчених стане вивчення цієї взаємозв'язку в різних регіонах планети.

"Автори в своїй публікованій статті акцентують на тому, що буде проведено аналіз середовища з метою виявлення відмінностей між грозами, що виникають у містах, та грозами в ширших регіонах, аби оцінити вплив забруднення."

Як писав УНІАН, вчені з'ясували, що крижаний щит Антарктиди з'явився відносно недавно. За їхніми словами, до цього там переважала тундра і хвойні ліси. Науковці вважають, що на замерзання Антарктиди вплинули зниження температури на Землі, а також рух літосферних плит.

Своєю чергою нове дослідження показує, що температура Землі може підвищитися на 14 градусів.

"Підвищення температури, яке ми виявили, набагато більше, ніж 2,3-4,5 градуса Цельсія, які кліматична група ООН оцінювала досі", - зауважила автор дослідження Кейтлін Вітковскі.

Related posts