Британська розвідувальна служба виявила труднощі в економічній ситуації Росії.


У 2025 році російська економіка зіштовхнеться з ще більшими викликами. Це зумовлено збільшенням витрат на оборону та продовженням дії міжнародних санкцій.

Згідно з інформацією, наданою РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великої Британії в X (Twitter), повідомляє UAINFO.org.

Згідно з інформацією у звіті, 25 жовтня Центральний банк Росії (ЦБ РФ) вирішив збільшити базову процентну ставку до 21%. Це є найвищим рівнем ставки з моменту початку військових дій і свідчить про занепокоєння ЦБ РФ щодо посилення інфляційного тиску в економіці країни.

Глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна заявила, що для контролю інфляції можуть знадобитися "радикальніші зміни" грошово-кредитної політики. Проте ключові керівники підприємств у багатьох галузях російської промисловості дедалі частіше критикують рішення ЦБ РФ зберегти високі відсоткові ставки.

Згідно з інформацією, отриманою від британських розвідувальних служб, значні процентні ставки в економіці Росії, ймовірно, стануть перешкодою для інвестицій та розвитку підприємництва.

Читайте також: Війна зжерла економіку: Путіну доведеться згортати "СВО", попереджає Z-воєнкор

З початку війни у 2022 році обсяг корпоративних кредитів та їх частка, прив'язана до базової ставки ЦБ РФ, збільшилися. У результаті вищі відсоткові ставки призводять до зростання вартості боргу. Ці витрати, швидше за все, посилюють фінансовий тиск на бізнес, оскільки, як повідомляється, корпоративні банкрутства в Росії у 2024 році на 20% вищі, ніж у 2023 році, йдеться у повідомленні.

"Швидше за все, інфляційний тиск у 2025 році посилиться, оскільки очікується зростання державних витрат, а також збереження дефіциту робочої сили та санкційного тиску. Це, в свою чергу, призведе до необхідності знаходження компромісів між заходами контролю інфляції та підтримкою економічного зростання Росії", - вказують у Міністерстві оборони Великої Британії.

Ставка ЦБ РФ

Нагадаємо, центральний банк Росії підвищив ключову процентну ставку на 2 п.п. до 21%, що є найвищим показником із лютого 2003 року.

Основними інфляційними ризиками центробанк РФ назвав високі інфляційні очікування та відхилення російської економіки від траєкторії збалансованого зростання, а також погіршення умов зовнішньої торгівлі.

Міністерство фінансів очікує, що витрати перевищать бюджетний план на 1,5 трлн рублів (15,5 млрд доларів) у решті року, оскільки має на меті забезпечити фінансування для додаткових військових потреб.

Related posts