Британський музей презентував найбільшу скарбницю, яка коли-небудь існувала в Англії. Дивіться фото!
Британський музей презентував вражаючий артефакт. 2584 срібні монети, що походять з епохи нормандського завоювання, провели під землею близько тисячі років. Цей скарб був придбаний трестом Великої Британії за рекордні 5,6 мільйона доларів, що робить його найдорожчим скарбом, коли-небудь виявленим у країні.
У січні 2019 року група з семи металошукачів виявила таємну схованку з монетами в долині Чу, розташованій на півдні Англії, повідомляє видання ArkeoNews.
Ліза Грейс і Адам Стейплз, разом із п’ятьма своїми товаришами, поділилися враженнями про свою поїздку на вихідні до долини Чу, під час якої їм вдалося знайти велику кількість монет. Вони описали цей досвід як справжню "мрію", адже виявлення такого значного скарбу стало для них неймовірною подією.
"Відкриття - фантастичне, неймовірне. Воно змінило моє життя. Таке відчуття, ніби тримав історію в руках. І, очевидно, фінансова сторона також чудова", - сказав Стейплз.
Відповідно до Закону про скарби 1996 року у Великій Британії ті, хто шукає цінні речі, зобов'язані інформувати про це. Якщо знахідку оголошено скарбом, відкривач не може просто продати її тому, хто запропонує найвищу ціну, або залишити собі як унікальний предмет домашнього декору. Він повинен запропонувати її на продаж музею за ціною, визначеною Комітетом з оцінки скарбів Британського музею, зазначив EuroNews.
Тож згідно з заявою музею, шукачі скарбів які відкопали срібні монети, повідомили про своє відкриття офіційним особам, використовуючи програму Portable Antiquities Scheme Британського музею.
Британський скарб отримав свою назву на честь регіону, де був знайдений — Chew Valley. Монети були придбані для держави за кошти, виділені благодійною організацією Британської національної лотереї.
Науковці дослідили, що знайдені монети - це суміш саксонської та норманської валюти, що демонструє переломний момент в історії Англії. Експерти вважають, що срібло закопали для збереження під час завоювання.
Голова Portable Antiquities Scheme Майкл Льюїс сказав, що скарб допоможе поглибити розуміння найвідомішої дати в історії Англії: 1066 рік, рік, коли Вільгельм, герцог Нормандії, переміг короля Гарольда в битві при Гастінгсі, замінивши саксонських монархів Англії нормандськими правителями.
На меншій частині монет можна побачити портрет Гарольда II, який правив у 1066 році і був останнім саксонським королем Англії з короною. У той час як на більшій частині зображений Вільгельм I, відомий також як Вільгельм Завойовник, перший король норманського походження.
За винятком правителя, який на них висічений, два типи монет досить схожі, кажуть експерти. Науковці зазначають, що обидва типи мають емблему з одного боку та зображення голови короля в профіль з іншого.
Науковці повідомляють, що монети зі скарбу будуть виставлені в Британському музеї з 26 листопада, а потім об'їздять чимало інших музеїв Великобританії, і знайдуть постійне місце проживання в Музеї Сомерсета.
В минулому OBOZ.UA повідомляв про те, що в Єгипті виявили меч фараона Рамзеса II, а також ряд інших давніх артефактів.