"Це була приватна справа": Зеленський висловив невдоволення США через витік інформації про запити України на озброєння.
Не так давно в газеті NYT опублікували статтю, в якій розкриваються нюанси конфіденційної складової Плану перемоги України. Президент Володимир Зеленський виступив з рішучим засудженням витоку секретних даних, що стосуються Tomahawk, серед партнерів.
В інтерв'ю для провідних північноєвропейських ЗМІ він поділився своїми думками щодо цієї ситуації. Президент підкреслив, що після отримання підтримки для Плану перемоги від партнерів в медіа почали з'являтися повідомлення про наміри України збільшити кількість ракет, зокрема, Tomahawk.
"Коли численні країни почали надавати підтримку плану досягнення перемоги, ви можете спостерігати, що відбувається в медіа. Вони стверджують, що Україна прагне або прагнула отримати велику кількість ракет, зокрема Tomahawk та інші", - зазначив він.
Президент зазначив, що питання щодо Tomahawk було конфіденційним і обговорювалося виключно між Україною та Сполученими Штатами.
"Це була чутлива інформація, що стосувалася взаємин між Україною та Білим домом. Як можна інтерпретувати ці повідомлення? Виходить, що між нашими партнерами немає жодних секретів", - зазначив Зеленський.
Зеленський підкреслив, що Україна сподівається на активні дії з боку своїх партнерів.
"Що будуть робити ми або США, якщо на нашій землі опиниться 100 тисяч військових з КНДР? Питань безліч, риторики також, але рішучих дій з боку керівництва обмаль," - зазначив він.
За інформацією OBOZ.UA, у конфіденційній секції Плану перемоги України, який президент Володимир Зеленський представив західним партнерам, міститься пропозиція щодо "неядерного пакету стримування". У рамках цього пакету Україна могла б отримати високоточні дозвукові ракети Tomahawk. Проте в американських урядових колах вважають таку ініціативу "повністю нереальною".
Також президент Володимир Зеленський зазначив, що деякі країни вважають, нібито дозвіл Україні використовувати західну далекобійну зброю на території Росії може спровокувати ескалацію з боку Москви. Однак залучення Росією до війни Північної Кореї вже є ескалацією.