Це ще не фінал: 4 секрети, які можуть відновити ваші стосунки, навіть якщо ви вже ініціювали процес розлучення.


РБК-Україна (проєкт Styler) ділиться чотирма способами, які можуть сприяти відновленню стосунків та поверненню партнера. Ці рекомендації ґрунтуються на поясненнях психолога Джеффрі Бернштейна, опублікованих у виданні Psychology Today.

Закінчення стосунків, особливо коли це відбувається не за вашої волі, завжди приносить біль і труднощі. Багатьом людям може знадобитися кілька місяців або навіть років, щоб оговтатися, адаптуватися до звичного ритму життя та знову відкритися для нових почуттів.

Безумовно, бувають стосунки, які рано чи пізно мають закінчитися. Наприклад, де один партнер аб'юзер, а другий - жертва. Або стосунки та почуття вичерпалися остаточно і відновлювати вже фактично нічого.

Проте існують пари, які розпадаються через відсутність емоційної насиченості, нездатність до компромісів, надмірні очікування або труднощі з самооцінкою. Існує безліч факторів, що впливають на цю ситуацію, і в деяких випадках стосунки все ще можна зберегти.

"Страх втратити партнера може захопити людину цілком. Він, намагаючись зробити все, щоб людина не йшла, несвідомо розриває і без того тендітний зв'язок. Ґрунтуючись на моєму багаторічному досвіді скажу, що існують чотири стратегії, які спрямовані на відновлення довіри, зв'язку та демонстрацію вашої готовності рухатися далі та розвиватися", - каже психолог.

"Основним обов'язком любові є вміння слухати", - ці слова належать німецькому філософу Паулю Тілліху. Ця цитата чудово відображає суть першої стратегії. Часто трапляється, що люди, які вже тривалий час у стосунках, втрачають здатність уважно слухати своїх партнерів.

Пригадайте ті часи, коли все тільки починалося, як ви вбирали в себе кожне слово, кожну деталь. Вам було цікаво абсолютно все: як минув його день, який жарт вигадував його товариш, що він бажає на вечерю.

З часом це "уважне слухання" поступово втрачається. Люди починають відчувати нудьгу або ж занурюються у власні справи. Партнер може відчути, що його важливість і необхідність зникають. Це часто є спільною проблемою. Як наслідок, ви можете відчути, що стали зовсім чужими одне одному і спілкуєтеся на різних хвилях.

Коли одна особа висловлює своє невдоволення, в іншій миттєво активується захисний механізм. Партнер реагує, починаючи звинувачувати, наводячи приклади всіх своїх образ та помилок. Так, невеличка суперечка швидко перетворюється на масштабний конфлікт.

Але спробуйте не займати оборонну позицію. Вислухайте людину, запитайте про те, що вона відчуває і який вихід бачить з ситуації.

Коли ваш партнер піднімає певні теми, намагайтеся використовувати я-висловлювання, щоб продемонструвати свою готовність до самовдосконалення. Наприклад: "Я усвідомлюю, що не виявив достатньо уваги до твоїх переживань і хочу це виправити". Такий підхід підкреслює вашу орієнтацію на розвиток, що може мотивувати партнера зробити аналогічний крок, - рекомендує психолог.

Замість того, щоб зосереджуватися на недавньому негативі, спробуйте відтворити деякі позитивні моменти, які ви пережили разом, коли стосунки були на піку романтизму.

Які ваші улюблені заняття в той час, коли все тільки починалося? Чи відвідували кіно, прогулялися парком, або, можливо, проводили час у тирі? Організуйте романтичну зустріч у місці, яке має для вас особливе значення, і перетворіть це на гарну традицію, а не на одноразову діяльність.

Психологи рекомендують парам щотижня відвідувати нові місця, а хоча б раз на місяць вирушати до заміського будинку, на дачу або в готель без дітей. Це допомагає зміцнити романтичні стосунки та надає їм новий імпульс.

Це може звучати дивно, адже треба постійно приділяти увагу партнеру, щоб він знову у вас закохався. Але це якраз фатальна помилка. Якщо людина не потрібна сама собі, то вона нікому не потрібна.

"Робота над собою - один з найкращих способів спонукати партнера залишитися. Це не означає змінюватися, щоб когось утримати, а значить інвестувати у свій розвиток заради власного благополуччя", - пояснює експерт.

Розміркуйте, які аспекти вашої особистості ви прагнете змінити або які нові навички хотіли б освоїти. Можливо, настав момент, щоб взяти паузу і по-справжньому розслабитися? Розпочніть з простих кроків, зосередившись на своїх емоціях і бажаннях. Ви помітите, як у погляді інших, у тому числі й вашого партнера, ви почнете виглядати зовсім інакше.

Related posts