Чи вплинуть зміни в податковій системі на зарплати військовослужбовців: роз'яснення фінансового експерта.
Нещодавно в Україні були реалізовані зміни в податковій системі, що стосуються періоду воєнного стану. Зокрема, військовий збір підвищено з 1,5% до 5%. Розглянемо, як це вплине на виплати для військовослужбовців. Інформацію надав фінансист однієї з бригад Збройних Сил України з позивним "Адік" в інтерв'ю виданню "NV".
15 жовтня Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав новий закон, який встановлює особливі правила оподаткування в умовах воєнного стану. Однією з основних змін є збільшення військового збору до 5% на період до 31 грудня року, коли воєнний стан буде завершено. Водночас, для активних військовослужбовців ставка збору залишиться незмінною — 1,5%.
Оскільки військовий збір для військових залишився незмінним, мінімальне грошове забезпечення також залишилось на тому ж рівні. Таким чином, якщо у військовослужбовця немає жодних утримань або стягнень, загальна сума, яка нараховується за місяць, становитиме 20 715,30 грн. Водночас, податок на доходи фізичних осіб з військових не сплачується. Проте, військовий збір у розмірі 1,5% все ж утримується, що означає, що в жовтні 2024 року військовослужбовці отримають на руки не менше 20 404,57 грн (це 20 715,30 грн мінус 1,5% військового збору), -- зазначив фінансовий експерт.
Військовослужбовець підкреслив, що до завершення року можливе невелике зростання виплат, оскільки з підвищенням інфляції відбудеться відповідна індексація. Проте це підвищення, швидше за все, не перевищить 100-200 гривень. На відміну від працівників у цивільному секторі, у військових відсутній встановлений мінімальний рівень заробітної плати.
Мінімальний розмір грошового забезпечення для військовослужбовців Сухопутних військ ЗСУ, які обіймають штатні посади з мінімальним тарифним розрядом, станом на вересень 2024 року включає в себе такі компоненти:
Нагадаємо, згідно із законопроєктом 11416-д, військовий збір із зарплати в розмірі 30 тис. грн зросте з 450 грн до 1 500 грн.
27 вересня Данило Гетманцев, голова комітету з фінансових питань, податкової та митної політики, висловив думку, що в Україні може відбутися другий етап підвищення податку на додану вартість (ПДВ).