Чому кришки на консервації можуть зірватися: 3 важливі причини, які слід врахувати.


Ті, хто хоча б раз стикався з вибухом банок із зимовими запасами, навряд чи зможе це забути. Найгірше, коли зіпсовані продукти просто розливаються по підлозі.

Проте іноді все опиняється в розбризканій воді. Це не приносить радості, і вже не кажучи про те, як шкода зіпсованих продуктів та витрачених зусиль і часу.

Можна безкінечно стерилізувати банки та очищати їх за допомогою соди, але це не забезпечить бажаного результату.

Чому "вибухає" консервація1. Це обов'язково станеться з вашими заготовками, якщо овочі, фрукти або ягоди були погано вимиті. Усі інгредієнти промивають як мінімум у трьох водах, після чого обрізають хвостики та все зайве.

Листочки, трави та інші добавки повинні бути також чистими та свіжими.

Не варто забувати, що овочі, фрукти та ягоди повинні бути ідеальними, без будь-яких дефектів чи ознак псування. Навіть якщо ви просто виріжете зіпсовану частину, на успіх не варто сподіватися.

Для збору заготовок рекомендується використовувати урожай, який щойно був зібраний з грядок.

2. Якщо кришки нещільно закриті або, навпаки, занадто сильно притиснуті, існує ризик, що консерви можуть вибухнути. Переверніть банку і перевірте, щоб із зони під кришкою не виходили бульбашки повітря, а краї кришки щільно прилягають до поверхні банки.

До речі, на шийці банки не повинно бути подряпин, вм'ятин, сколів та інших пошкоджень.

3. Рецептура повинна дотримуватися з повною строгістю. Будь-який відступ від рецепту може стати причиною псування продукту.

Ключовим моментом у процесі засолювання є використання крупної кам'яної солі. Не рекомендується використовувати йодовану сіль або рожеву (гімалайську), оскільки вони можуть призвести до помутніння заготовок і навіть пошкодити кришки банок під час консервування.

Related posts