Цього року Агенція з питань оборонних закупівель уклала контракти на понад 11 тисяч систем радіоелектронної боротьби на загальну суму 6 мільярдів гривень.
Більшість систем вже передані до ЗСУ.
З початку року Агенція з оборонних закупівель Міністерства оборони уклала контракти на понад 11 000 засобів радіоелектронної боротьби на загальну суму, що перевищує 6 мільярдів гривень.
З початку січня 2024 року Міністерство оборони України через Агенцію оборонних закупівель підписало угоди на поставку понад 11 000 одиниць засобів радіоелектронної боротьби, загальна сума яких перевищує 6 мільярдів гривень. Інформацію про це оприлюднила пресслужба відомства.
Зокрема, у вересні і жовтні було укладено контракти на постачання кількох тисяч засобів радіоелектронної боротьби на загальну суму понад 1 мільярд гривень. Основна частина цих закупівель складається з портативних систем, призначених для ближнього застосування. Вони можуть бути встановлені на автомобілях та техніці задля захисту екіпажів від загроз з боку ворожих FPV-дронів. Також ці засоби можуть використовуватися на передових позиціях для виявлення та глушіння каналів управління безпілотниками. До того ж, були придбані окремі тактичні засоби РЕБ.
"З початку року держава придбала понад 11 000 систем радіоелектронної боротьби, що істотно підвищує здатність Збройних сил України ефективно протистояти ворожим дронам і забезпечує безпеку наших військових. Більшість із цих систем виготовлено в Україні, що не лише стимулює розвиток вітчизняного виробництва, а й укріплює військово-технічну незалежність країни в майбутньому", - підкреслив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Україна і Литва уклали угоду про спільну розробку безпілотних літальних апаратів, боєприпасів та систем радіоелектронної боротьби.
При здійсненні закупівлі засобів радіоелектронної боротьби за межами країни контракти укладаються безпосередньо з іноземними виробниками. Це дозволяє зекономити фінансові ресурси та відповідає політиці Агентства оборонних закупівель Міністерства оборони, спрямованій на скорочення кількості посередників.
Директорка Агенції Марина Безруков підкреслила, що найважливішим завданням є оперативне вирішення термінових потреб Збройних сил України.
"У вересні та жовтні були укладені нові контракти на суму 1 мільярд гривень, які передбачають швидкі поставки, з яких вже виконано певну частину," - повідомила Марина Безрукова.