Комунікаційна агенція Common Sense та PR Army започаткували мистецький проєкт, присвячений українським цивільним, які стали заручниками Росії.
Громадські організації Common Sense Communications і PR Army ініціювали проєкт Art for Freedom: Unseen Civilians, спрямований на підвищення обізнаності світової спільноти про українських цивільних, які незаконно перебувають у російських тюрмах. У рамках цього проєкту будуть створені мистецькі твори, які будуть представлені на виставках, що відбудуться в листопаді та грудні цього року в Німеччині, Португалії та Франції.
Арткуратором проєкту Art for Freedom: Unseen Civilians буде відомий український клуб ілюстраторів Pictoric. Українські та іноземні митці планують створити 10 ілюстрацій з історіями викрадених та ув'язнених росіянами цивільних. Дізнатися про долі цих людей можна буде за QR-кодом на плакатах. Мета проєкту - мобілізувати міжнародний тиск на Росію задля повернення цивільних ув'язнених.
За словами арткуратора проєкту та співзасновника клубу ілюстраторів Pictoric Олега Грищенка, спільно з партнерами він провів понад 70 виставок по всьому світу. На його думку, саме через мистецтво можна донести до світової спільноти правду про війну в Україні.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: У Росії 23 українських військовополонених отримали вироки, що варіюються від 16 до 24 років ув'язнення.
"Це дуже універсальна та демократична мова, яка здатна чуттєво "тригернути" аудиторію незалежно від її соціального статусу. Це можуть бути дипломати, менеджери, креативна спільнота або просто пересічні люди. І це дійсно велика сила", - наголосив Олег Грищенко.
Христина Шкудор, менеджерка з адвокації кампанії «Де наші люди?» громадської організації PR Army, підкреслила, що міжнародна спільнота не має інформації про утримання українських цивільних, які були викрадені та потрапили до російських в'язниць.
"Тисячі українців були викрадені і потрапили до російських тюрем за безпідставними звинуваченнями. Ніхто не може точно вказати на кількість цивільних осіб, які були незаконно затримані та засуджені, проте правозахисники стверджують, що йдеться про десятки тисяч. Відсутні ефективні правові механізми для їхнього звільнення. Всі українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях, можуть стати потенційними жертвами. Ми повинні привернути увагу всього світу до наших співвітчизників", - зазначила адвокаційниця.
Марина Говорухіна, спеціалістка зі стратегічних комунікацій Common Sense Communications, наголосила на важливості висвітлення в іноземних медіа теми з цивільними, яких незаконно утримує Росія.