Інформацію про відстрочку від мобілізації не внесли до реєстру: які дії слід вжити в такій ситуації?


Відповідно до нового президентського указу, який набирає чинності 9 листопада, термін мобілізації буде продовжено. Відстрочки, що раніше були надані багатодітним батькам та деяким іншим категоріям військовозобов'язаних, залишаться в силі лише до зазначеної дати. Після цього, згідно з інформацією військових комісаріатів, їх необхідно буде поновити.

Інформація про військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку, повинна бути зареєстрована в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Відсутність цих даних у реєстрі може призвести до непередбачуваних наслідків. Про ці аспекти в своєму коментарі для "РБК-Україна" розповів юрист Дмитро Франчук.

За його словами, лише наявність даних в реєстрах дозволить як уникнути непорозумінь при взаємодії з ТЦК та СП, так і захистити права військовозобов'язаних.

У випадку, якщо інформація про відстрочку не була зареєстрована, слід терміново звернутися до ТЦК та СП, подавши відповідну заяву та прикріпивши копії документів, що підтверджують право на відстрочку. Корисно також дізнатися, з яких причин виникла ця проблема і яким чином вона буде вирішена. Перш ніж це зробити, Дмитро Франчук рекомендує перевірити правильність оформлення всіх документів та підготувати їхні копії.

Якщо зазначені дії не дали бажаного результату, варто скласти та надіслати письмовий запит до ТЦК та СП, зберігши один примірник з підтвердженням про отримання. Якщо це також не вирішить проблему, слід звернутися зі скаргою до обласного військового комісаріату, Міністерства оборони, або ж подати адміністративний позов для внесення даних до реєстру.

Адвокат рекомендує не відкладати вирішення цього питання та зберігати всі документи, що підтверджують право особи на відстрочку від мобілізації.

Зазначимо, що одна з груп військовозобов'язаних, які можуть скористатися правом на відстрочку, складається з родичів військових, що зникли безвісти. Проте для цього необхідно рішення суду, яке підтверджує статус особи як зниклої безвісти за певних обставин. Отримання такого рішення, як правило, займає чимало часу.

Втім, за словами адвоката Ростислава Кравця, якщо особа має на руках документи, що підтверджують родинні зв'язки зі зниклим безвісті і є відповідний акт, який зробив ТЦК чи військова частина, що особа зникла безвісти, і їй здійснюються виплати, то дії ТЦК щодо мобілізації таких осіб є неправомірними.

Related posts