День вшанування пам'яті святого Іоакима та Анни: історія та звичаї


У цей день прийнято відвідувати церкву.

9 вересня віряни відзначають велике свято - День праведних Богоотців Іоакима і Анни. Це свято присвячена батькам Діви Марії.

У Іоакима та Анни тривалий час не було потомства, що стало причиною осуду, який завдавав їм великого болю. Щодня вони зверталися до Бога у своїх молитвах, просячи про дарування їм дитини. Одного разу, коли Іоаким приніс жертву до храму, первосвященик відмовив йому в прийнятті.

Він вирушив у пустелю, де тривалий час займався молитвою. Анна залишалася вдома, також погружена в духовні роздуми. Після сорока днів, проведених у поклонінні, до Іоакима з'явився Ангел, який приніс йому звістку про те, що незабаром у них народиться донька. Ангел також розповів, що ця дитина буде присвячена Богу і стане відомою на весь світ.

Ангел також прийшов і до Анни. Він розповів, що скоро у неї народиться донька на ім'я Марія.

Пророцтва ангела здійснилися. У подружжя з'явилася донечка. У три роки вони привели її до храму, де вона виховувалася до дванадцяти років. Через кілька років, у вісімдесят, помер Іоаким, а Анна пішла з життя ще через два роки у віці сімдесяти років.

У стародавні часи в народній традиції цей день був присвячений святкуванню врожаю. Існувало повір'я, що 9 вересня відкриває період бабиного літа, що триватиме до свята Покрови.

На свято існувала звичка виводити малечу на поріг і поливати їх водою. Наші предки вважали, що це забезпечить дітям міцне здоров'я.

У день вшанування Іоакима та Анни наречені випікали круглі пиріжки. Віряни відправлялися до церков, а згодом готували у себе вдома різноманітні страви та запрошували повитух на святкову трапезу.

Цього дня також вшановували сонце і просили його "накопичити сил і прогнати темінь, що підступає до воріт". У селах на свято заготовляли дрова на зиму.

Жінки, які не могли завагітніти, у молитвах звертатися до Анни в цей день.

Related posts