До якого віку в Україні можуть призивати чоловіків на військову службу?


Запас військовозобов'язаних поділяється на розряди та категорії

В умовах воєнного стану в Україні всі чоловіки призовного віку, які не мають відстрочки та можуть виконувати військовий обов'язок, підлягають мобілізації. Законодавство визначає чіткі межі віку для перебування в запасі ЗСУ та служби у військовому резерві залежно від військового звання та досвіду.

Згідно зі статтею 28 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу", запас військовозобов'язаних поділяється на перший і другий розряди. Також запас поділяється на дві категорії:

Слід підкреслити, що максимальний вік для служби у запасі другого розряду є одночасно і визначальним віком для перебування у запасі Збройних Сил України та інших військових структур.

Отже, граничний вік становить 60 років для більшості категорій, а для вищого офіцерського складу -- 65 років. Це означає, що чоловіки, які досягли граничного віку перебування в запасі, не підлягають мобілізації та виключаються з військового обліку.

Одночасно, закон надає право на добровільну службу для осіб старше 60 років — ці громадяни можуть приєднатися до Збройних Сил України виключно з власної волі.

Нагадуємо, що нещодавно була оприлюднена конфіденційна вказівка Командування Сухопутних військ, що стосується мобілізації чоловіків старше 50 років. Згідно з цією вказівкою, призов громадян у віці понад 50 років заборонений. Вони можуть приєднатися до Збройних Сил України лише на добровільних засадах.

Проте після досягнення 50-річного віку можуть бути призвані особи, які володіють спеціальністю, що є дефіцитною в військовому обліку.

Раніше "Телеграф" писав, що загрожує чоловікам, які не стали на військовий облік. За порушення цієї вимоги передбачена адміністративна відповідальність.

Related posts