Перспективи українців еволюціонували: чи готові вони до мирних переговорів із Росією?


За останній рік кількість прихильників мирних переговорів із Росією серед наших співвітчизників зросла. Однак, більшість досі дотримується іншої думки. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Перемовини. Зображення: з публічних джерел.

У дослідженні зазначається, що рік тому 21% респондентів висловлювали думку, що переговори з Росією є "ефективним шляхом досягнення миру, який необхідно використовувати вже сьогодні", тоді як 63% виступали проти цього.

У вересні 2024 року частка осіб, які мають таку думку, збільшилася до 35%, в той час як відносна більшість (48%) залишається незгодною з цим.

Також більше стало тих, хто погоджується з тезою "переговори з Росією слід вести лише після витіснення її військ на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року" (частка таких зросла з 25% до 37%), і з 61% до 41% знизилася частка тих, хто із цим не згоден.

Також зменшилася кількість тих, хто дотримується думки, що "переговори з Росією можливі лише після того, як її війська будуть відведені до кордонів 1991 року" (частка таких осіб знизилася з 61% до 49%, тоді як не згодні з цим висловлюванням відповідно 24% та 29%).

Читайте також на порталі "Коментарі" -- більшість українців переконані, що Крим має бути звільнений від російської окупації, навіть якщо цей процес триватиме багато часу. Про це повідомив виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушецький під час презентації дослідження у Медіацентрі України.

Згідно з результатами опитування, понад 90% громадян підтримують ідею повернення півострова до складу України, навіть понад десять років після анексії.

Related posts