Екологи знову підтвердили наявність забруднення у річці Зубра в Львові. Відомості, отримані в результаті дослідження, свідчать про це.


Нещодавні лабораторні аналізи виявили, що в річці Зубра, що проходить через район Сихів та частину Львівської області, зафіксовано підвищені рівні амонійного азоту, фосфатів і заліза. Цю інформацію надали представники Держекоінспекції Львівщини, повідомляє Львівський портал.

В інспекції кажуть, що отримують численні звернення громадян стосовно забруднення річки Зубра, з якої нещодавно знову з'явився нестерпний сморід.

6 вересня співробітники Державної екологічної інспекції здійснили перевірку річкового русла, що проходить через Львів та Солонківську громаду. Результати обстеження показали, що вода в районі ринку "Шувар" має непрозору, темну забарвлення та характерний стійкий запах, схожий на каналізаційні викиди.

Вода в річці, що протікає через територію Солонківської ОТГ, має різні відтінки: на межі Львів-Зубра вона темно-сіра, в кінці села Зубра – світло-сіра, а в селі Жирівка вода виглядає молочною. Усі ці ділянки характеризуються мутною водою з неприємним каналізаційним запахом.

У всіх місцях обстеження відібрали проби води. Результати лабораторних аналізів виявили перевищення вмісту азоту амонійного, фосфатів, біохімічного та хімічного споживання кисню, заліза загального та аніонних СПАР.

Екологи підкреслюють, що найбільше забруднення річки фіксується в районі виходу з бетонного колектора, що розташований на перетині вулиць Г. Хоткевича та Чукаріна у Львові.

12 вересня з річки Зубра повторно відібрали проби води. Наразі дослідження триває.

Однак результати первинного аналізу води вже були передані до правоохоронних органів, а Державна екологічна інспекція звернулася до Львівської міської ради з вимогою вжити "невідкладні та комплексні заходи для ліквідації забруднення річки Зубра".

11 вересня Солонківська громада офіційно звинуватила місто Львів у забрудненні річки Зубра та закликала мера Андрія Садового вжити заходів для розв'язання цієї екологічної проблеми.

Сморід, що виходить з річки Зубра, є давньою проблемою, яка вже тривалий час турбує не лише мешканців Сихова у Львові, а й жителів Солонківської громади. Саме тому, місцеві жителі охрестили її "смердючою річкою".

У 2020 році Львівська міська рада нарешті розпочала глибоке дослідження стану річки Зубр, для чого були виділені фінансові ресурси з природоохоронного фонду. Під час цих заходів було виявлено, що дощова каналізація на Сихові отримує стоки з автомийок та житлових будинків, які були незаконно підключені, внаслідок чого забруднені води потрапляють у річку.

Після виявлення цієї проблеми в мерії заявили, що займаються розділенням джерел забруднення річки Зубри від каналізаційних систем. Незабаром після цього неприємний запах дійсно зник на деякий час. Проте, чи це сталося завдяки зусиллям Львова або ж Солонківської громади, залишається не зовсім ясним. Водночас відомо, що у весняний період цього року ОТГ виділила 7,3 мільйона гривень для покращення санітарного стану Зубри та боротьби з негативним впливом її води на території сіл громади.

Річку Зубру неодноразово відносили до найбільш забруднених у Львівській громаді за результатами проведених лабораторних досліджень.

Інформаційно: річка Зубра є другою за розмірами рікою, яка починається у Львові. Вона входить до басейну Чорного моря та зливається з Дністром поблизу села Устя, що в Стрийському районі Львівської області. Її довжина становить приблизно 40-43 метри.

Зубра починається на Старому Сихові і далі підземним колектором тече вздовж вул. Манастирського, попри озера на вул. Райдужній і аж біля ринку "Шувар" виходить знову назовні й тече через парк Івана Павла ІІ (сихівський ліс). Після цієї точки Зубра пролягає селами Солонківської громади та іншими населеними пунктами Львівщини.

Внаслідок скидання стічних вод зі Сихова в частину річки, яка закрита в колекторі, зникло колись відоме сихівське озеро. У 1980-х роках ця водойма стала небезпечною для купання, внаслідок чого її довелося осушити.

Будьте в курсі найактуальніших та найцікавіших новин Львова - приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу та слідкуйте за нами у Facebook!

Related posts