Європейська комісія ініціювала судовий процес проти Угорщини у зв'язку із законодавством, яке стосується "захисту суверенітету".
Європейська комісія ухвалила рішення звернутися до Суду Європейського Союзу у справі Угорщини, оскільки вважає, що національний закон країни, що стосується "захисту суверенітету", суперечить нормам права ЄС. Цю інформацію опубліковано на офіційному сайті Єврокомісії 3 жовтня.
У лютому Єврокомісія надіслала Угорщині листа про свої занепокоєння щодо порушення законодавства ЄС, зокрема, про захист персональних даних. У відповідь Угорщина заявила, що її закон не порушує права ЄС і що висловлені занепокоєння є необґрунтованими, вказано у повідомленні.
Після детального аналізу реакції угорських властей, Комісія дійшла висновку, що більшість виявлених скарг не отримали адекватної відповіді. Ці скарги пов’язані з низкою основоположних прав, які закріплені у Хартії основних прав ЄС, зокрема правом на повагу до особистого і сімейного життя, свободою висловлювання думок та інформації, свободою асоціацій, правом на адвокатську таємницю, а також презумпцією невинуватості, що включає право не свідчити проти себе. Крім того, Комісія зазначає, що закон суперечить кільком основним свободам внутрішнього ринку, Директиві про електронну комерцію, Директиві про послуги та законодавству ЄС у сфері захисту даних, як зазначається у заяві.
12 грудня угорський парламент прийняв суперечливий закон, що стосується "захисту національного суверенітету", ініційований партією "Фідес", яку очолює прем'єр-міністр Віктор Орбан.
Угорський закон передбачає суворі покарання для партій, які отримують закордонне фінансування на виборчі кампанії. Передбачено створення Управління захисту суверенітету - з широкими слідчими повноваженнями.
Відповідно до його преамбулі, цей Закон був затверджений у відповідь на "зростання незаконних атак на суверенітет Угорщини з боку іноземних організацій та осіб, які намагаються просувати свої інтереси в цій країні, нехтуючи при цьому угорськими інтересами та нормами".
Віктор Орбан вважається найбільш дружнім до Кремля серед лідерів країн Євросоюзу. Він неодноразово висловлювався за припинення війни в Україні, навіть якщо для цього будуть потрібні територіальні поступки з українського боку. Угорщина не надає Києву військової підтримки. Орбан також заявляв, що Україна не готова зараз до вступу до ЄС.