Європа буде працювати разом з адміністрацією Трампа для забезпечення спільних інтересів, заявила фон дер Ляєн.
Європейський Союз вже має досвід взаємодії з Дональдом Трампом під час його попереднього президентства в США та планує співпрацювати з новою адміністрацією у Вашингтоні, щоб виявити спільні інтереси та забезпечити їхній захист.
Сьогодні в Будапешті, на початку саміту Європейської політичної спільноти, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зробила відповідну заяву, про що повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Дозвольте мені ще раз висловити свої вітання Дональду Трампу з його впевненою перемогою на виборах. Сподіваюся, що ми зможемо знову співпрацювати та укріпити трансатлантичні зв'язки. Я впевнена, що наша спільна робота з адміністрацією Трампа буде продуктивною, спираючись на вже досягнуте. Мій попередній досвід співпраці з президентом Трампом під час його минулого терміну дозволяє закласти міцний фундамент для подальших відносин. Нам важливо спільно визначити наші спільні інтереси та працювати над їх реалізацією", - зазначила президент Єврокомісії.
Вона зазначила, що нам необхідно, щоб автократи в цьому світі отримали ясний меседж: сила не є правом, а верховенство закону має величезне значення.
"Це в наших спільних інтересах, - не дозволимо великому сусіду притискати інших, але натомість забезпечити справедливість та цілісність країн. Ми будемо захищати це. Це те, над чим ми працюємо", - додала Урсула фон дер Ляєн.
Вона відзначила, що за останні роки Європа яскраво продемонструвала свою здатність справлятися з серйозними викликами, коли всі 27 країн залишаються згуртованими і реагують спільно. Це стало очевидним під час пандемії, коли Європа разом подолала її економічні наслідки. Аналогічно, під час важкої енергетичної кризи, викликаної війною Росії проти України, єдність країн була визначальною. На її думку, саме ця згуртованість відкриває шлях до майбутнього і сьогодні.
"Ми розглянемо три ключові аспекти. Перший з них стосується спільного підходу до підвищення конкурентоспроможності, цифровізації та зменшення викидів вуглецю. Другий аспект полягає в тому, як зменшити нашу надмірну залежність і створити сприятливіші умови для розвитку наших економік та бізнесу. Обидва ці питання висвітлені у доповіді Драгі. Третій момент - необхідність посилити наші оборонні можливості, збільшити інвестиції в оборону та підвищити готовність, згідно з доповіддю Ні́йністе", - підкреслила президент Єврокомісії.
Вона зазначила, що рік тому зверталася до колишнього прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі та колишнього президента Фінляндії Саулі Ні́йністе з проханням підготувати доповіді. Перша стосувалася стану економіки та конкурентоспроможності Європейського Союзу, а друга — питань безпеки та стійкості ЄС до зовнішніх викликів. На основі рекомендацій, викладених у цих документах, Європейський Союз формує свої подальші політичні курси.
"Досвід Європи протягом минулих років є дуже чітким, - є виклики, які жодна з країн не може подолати самотужки. Але якщо ЄС стоїть разом, всі 27 країн, це означає багато сили й потужності, і це є найвищою цінністю. Майбутнє Європи в наших руках, тож ми маємо працювати", - додала Урсула фон дер Ляєн.
Як повідомлялося, сьогодні у Будапешті відбувається саміт Європейської політичної спільноти. Завтра у столиці Угорщини відбудеться неформальна зустріч Європейської ради за участі глав держав та урядів ЄС.