Фейкова інформація від USA Today повідомляє про те, що YouTube "заблокував" блогерку, яка опублікувала відео з рецептом російської кулінарії.


У російських соціальних мережах активно обговорюється нібито матеріал від популярної щоденної газети USA Today. У ньому йдеться про те, що американську кулінарну блогерку заблокували на стримінговій платформі "через приготування страв російської кухні".

"Дівчина з 1,2 мільйона підписників втратила свій канал та доходи, оскільки присвятила один з випусків приготуванню пельменів та борщу, а також поділилася враженнями від подорожі до Росії та знайомства з російською кулінарією," -- повідомляють пропагандисти.

Але на сторінках USA Today такого сюжету не знайшлося. Щобільше, за допомогою зворотного пошуку в гугл та запитом "Youtube blocked an american blogger for videos with russian recipes usa today" -- YouTube "заблокував" блогерку за відео про приготування російської страви -- пошуковик показує лише публікації з прокремлівських медіа, які перекладають свої матеріали англійською. Тобто, найбільш імовірно, що така новина просто вигадана.

Власне, якщо б умови відео або каналу суперечили правилам спільноти YouTube, їх можна було б заблокувати. Проте, вочевидь, канал не міг би бути видалений тільки через "відео про російську кухню".

У такий спосіб пропагандисти просувають наратив про існування так званої "русофобії", із якою Москва бореться та захищає своїх громадян. У слово "русофобія" кремлівські медіа вкладають значення іншого терміну, а саме ксенофобії -- різкого неприйняття чужої культури, мови й способу життя, яке може виявлятися у політичному житті держави у вигляді дискримінації за національно-культурною ознакою. Значення саме цього слова, у значно вужчому ключі, відповідно до російської пропаганди, ховається за терміном "русофобія". Так званою "русофобією" Росія також виправдовує напад на Україну.

Росія трактує "русофобію" як специфічний прояв нацизму, який, на її думку, виник в Україні та поступово поширюється по всьому світу. Будь-яка критика на адресу Росії автоматично класифікується як "русофобія", а отже, і нацизм. Спочатку ця дезінформаційна кампанія була спрямована переважно на українське населення, але з моменту, коли міжнародна спільнота висловила підтримку Україні в її боротьбі, ці наративи почали розповсюджуватися й у європейських країнах. Навіть Ізраїль не залишився осторонь, його звинувачували у прояві нацизму.

Related posts