Фон дер Ляєн закликає країни-члени ЄС висувати жінок для роботи в Європейській Комісії.
За інформацією від двох посадовців ЄС, якщо фон дер Ляєн не забезпечить значний паритет, це може створити "незручності" для інституції, яка відкрито підтримує гендерну рівність і виконує функції "комісара з питань рівності".
Вони підкреслили, що цей недолік може затьмарити значущий факт, що три ключові посади в Європейському Союзі займатимуть жінки: Урсула фон дер Ляєн як голова Європейської комісії, кандидатура Кайї Каллас, висунута Естонією на посаду голови дипломатичної служби ЄС, і Роберта Метсола, президент Європарламенту.
На цей момент, крім самої фон дер Ляєн, країни ЄС висунули дев'ять жіночих кандидатур.
На думку експертів та політиків, які погоджуються з вимогою фон дер Ляєн, через брак жінок у складі Єврокомісії її робота може виявитися менш колегіальною і, зрештою, менш ефективною.
"На жаль, гендерна рівність між жінками та чоловіками продовжує сприйматися як необов'язковий аспект або як тимчасове явище", - підкреслила Джеромін Андольфатто, експертка з політики та кампаній Європейського жіночого лобі.
У результаті зусиль фон дер Ляєн, спрямованих на досягнення паритету, Бельгія заявила, що направить жінку-комісара, а Румунія погодилася замінити запропонованого нею комісара-чоловіка на комісара-жінку.
За словами трьох дипломатів, фон дер Ляєн чинить тиск на щонайменше п'ять країн ЄС, включаючи Словенію і Мальту, щоб ті розглянули можливість заміни запропонованих ними кандидатів-чоловіків на жінок.
У своєму зверненні до лідерів країн Європейського Союзу Урсула фон дер Ляєн прямо закликала їх подавати для кожної посади комісара по дві кандидатури - чоловіка та жінку, а не обмежуватися однією пропозицією.
Однак попри це, більшість країн відмовилися прислухатися до її прохання і надіслали на розгляд лише по одному кандидату. Тільки Болгарія публічно висунула кандидатури чоловіка і жінки.