Фонд державного майна реалізував бізнес «Сальдо» в Житомирській області – Delo.ua


Раніше це підприємство було у власності родини колишнього депутата Верховної Ради та екс-мера Херсона Володимира Сальдо, щодо якого запроваджені санкції за колабораціонізм.

Початкова ціна пакету акцій складала 3,2 мільйона гривень. В аукціоні брали участь п'ять учасників, і фінальна ціна зросла до 5,9 мільйона гривень, що є в 1,84 рази більше від початкової. Крім того, покупець сплатить близько 1,2 мільйона гривень ПДВ, що підвищить загальний дохід до приблизно 7,1 мільйона гривень.

Згідно з умовами продажу, покупець має погасити прострочену кредиторську заборгованість і забезпечити збереження робочих місць протягом наступних шести місяців. Всі отримані кошти від продажу будуть направлені до фонду для ліквідації наслідків збройної агресії.

Приватне акціонерне товариство "Каштан" спеціалізується на промисловому видобутку, обробці та реалізації граніту з родовища, розташованого в Букинському районі. Компанія має на руках ліцензію на експлуатацію надр, що діє до 2040 року.

Приватне акціонерне товариство "Каштан" спеціалізується на видобутку, обробці та реалізації граніту з Букинського родовища. Компанія має чинний спеціальний дозвіл на використання надр, що дійсний до 2040 року.

Інвестору буде передано об'єкт, що знаходиться в місті Коростишів, поруч із річкою Тетерів, Коростишівським кар'єром та автомобільною дорогою місцевого значення Т0605. Цей об'єкт включає в себе 4 одиниці нерухомості та інфраструктури з загальною площею 94 м², 8 одиниць транспортних засобів і спеціальної техніки, виготовлених у період з 1989 по 2021 рік, а також рухоме майно, яке складає різне обладнання.

Також варто зазначити, що 5 вересня 2022 року управління Служби безпеки України в Житомирській області оголосило про замороження активів "підприємства, яке належить "гауляйтеру" тимчасово окупованої Херсонщини Сальдо". Йдеться про ПрАТ "Каштан".

Пізніше у серпні 2023 року, за рішенням ВАКС, ФДМУ отримав управління над підприємством. Після цього Фонд зареєстрував права власності на актив і виставив "Каштан" на приватизацію.

Володимир Сальдо розпочав свою кар'єру в 2001 році як заступник голови Херсонської облдержадміністрації, відповідальний за житлово-комунальну сферу, міське господарство, будівництво та інвестиції. Протягом 2002, 2006 та 2010 років тричі обирався Херсонським міським головою.

У 2014 році, під час подій Революції гідності, Сальдо брав участь у ток-шоу пропагандиста Соловйова в Москві. Того ж року він також підтримав так звані "закони 16 січня".

У 2015 році Сальдо був на чолі міської організації партії "Наш край" і висував свою кандидатуру на пост мера Херсона, проте не отримав достатньої підтримки та в результаті став депутатом Херсонської міської ради.

У 2016 році в мережі з'явився аудіозапис, на якому особа, голос якої нагадував голос Сальдо, визнавала свою співпрацю з ФСБ. Служба безпеки України ініціювала розслідування, проте результати цього процесу залишилися невідомими.

У 2022 році Офіс генерального прокурора та Служба безпеки України висунули йому підозру у колабораційних діях. 14 червня з’явилася інформація про спробу замаху на Сальдо, але він це категорично спростував. 8 червня Міністерство фінансів Чехії виявило інтерес до його частки в чеській компанії, а 3 червня його внесли до санкційного списку Європейського Союзу за співпрацю з Росією. 26 квітня російські окупаційні війська призначили його "очільником" Херсонської обласної державної адміністрації.

У 2023 році суд заочно визнав Сальдо винним у державній зраді, колабораційній діяльності та виправданні збройної агресії Росії, призначивши йому 15 років позбавлення волі.

У 2024 році Сальдо став об'єктом розслідування через підозри у порушенні законів та звичаїв війни. Йому інкримінують участь у викраденні близько 3 тисяч тонн українського зерна, а також в організації тимчасової адміністрації на захопленому підприємстві "Херсонський комбінат хлібопродуктів".

У листопаді Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення щодо другого позову Міністерства юстиції України, яким були введені санкції проти Володимира Сальдо — колаборанта та екс-члена проросійської партії "Опозиційна платформа за життя". Ці санкції включають конфіскацію активів на користь держави.

Квартиру Володимира Сальдо було виставлено на аукціон ФДМУ з початковою ціною близько 1,9 млн гривень. У процесі торгів, що залучили дев'ять учасників, остаточна вартість нерухомості перевищила 2,9 млн гривень. Ця квартира, площею майже 130 квадратних метрів, розташована неподалік від пляжу Аркадія в Одесі.

Related posts