Генеральний штаб повідомляє про намір продовжити програму початкової військової підготовки до півтора місяця.


Підготовка бійців 3-ї окремої штурмової бригади

Програму базової військової підготовки в навчальних центрах для мобілізованих планують збільшити до 1,5 місяця.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі на тему "Реформи в організації навчання в Збройних Силах України" заявив Герой України, полковник Євген Межевікін, який обіймає посаду заступника начальника Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ.

"Розширення системи підготовки буде реалізовано, насамперед, в рамках базової загальної військової підготовки (БЗВП), спеціалізованого навчання, підготовки рядового складу, а також у навчанні інструкторів і сержантів. Безумовно, ми плануємо перегляд підходів до колективного навчання. Наша мета — змінити формати та методи викладання для військовослужбовців, підвищити відповідальність усієї командирської ланки за навчання особового складу, а також модернізувати систему підготовки інструкторів," — зазначив Межевікін.

Він підкреслив, що одним з ключових заходів, спрямованих на підвищення рівня підготовки та якості навчання військовослужбовців у навчальних центрах, стало подовження термінів базової загальної військової підготовки. Для цього була розроблена і затверджена програма, яка передбачає навчання тривалістю півтора місяця.

Згідно з його словами, на підставі рішення головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського, в чотирьох основних навчальних центрах вже стартував пілотний проєкт, який передбачає продовження підготовки на півтора місяця. В даний час до цього проєкту залучено приблизно 500 військових.

У новій версії програми БЗВП, зокрема, заплановано:

Основи використання безпілотних літальних апаратів та систем окопного радіоелектронного боротьби; застосування засобів радіоелектронної розвідки; також планується вдосконалення тактики вогневої підготовки, розвідувально-диверсійних операцій та навичок виживання в умовах бойових дій.

"Особливу увагу приділяємо сезонним тренуванням, наприклад, навичкам виживання в холодний період року, що є надзвичайно важливим для військових різних спеціалізацій під час виконання завдань восени, взимку та навесні", - підкреслив Межевікін.

Він повідомив, що початкова підготовка проходитиме виключно в навчальних закладах. Це має велике значення, оскільки для організації підготовки поза навчальними центрами потрібно буде призначити адміністрацію, а також залучити інструкторів і науково-педагогічний персонал.

З метою стимулювання курсантів, планується запровадження системи нагород. Наприклад, найкращий військовослужбовець матиме можливість самостійно обирати місце своєї наступної служби.

Межевікін також зазначив, що по закінченню пілотного проекту результати будуть ретельно проаналізовані, а також буде підготовлено ряд рекомендацій для головнокомандувача Збройних Сил України.

Після завершення пілотного проєкту в грудні цього року буде проведений аналіз отриманих результатів з урахуванням термінів навчання, а також сформульовані рекомендації для подальшого інтегрування їх у базову програму загальної військової підготовки.

Зміни очікуються і на фахову підготовку, переформатування програми підготовки спеціалістів, виключення рудиментальних предметів навчання та тих, що дублюють зміст БЗВП, наповнення їх бойовим досвідом в обов'язковому порядку. Зокрема, планується включити елементи підготовки, які підтверджуються позитивним бойовим досвідом та ефективним застосуванням озброєння та військової техніки, вивчення тактичної медицини та норм міжнародного гуманітарного права.

Як розповіли учасники заходу, планується покращити ситуацію з викладацьким складом в навчальних центрах - заміщення офіцерських посад викладачів сержантськими посадами. Це дасть можливість зменшити залежність навчальних центрів від офіцерського складу, підвищити авторитет та престиж сержантів.

Окрім цього, розглядається можливість організації школи для підготовки інструкторів, а також використання онлайн-відеоматеріалів з навчальних курсів "Армія+" у процесі навчання військовослужбовців під час їхньої служби. Також планується цифрова трансформація традиційних паперових процесів у навчальних центрах.

Відповідаючи на запитання про терміни переходу на нову програму БЗВП, учасники зустрічі підкреслили, що це неможливо реалізувати миттєво, щоб уникнути "просідання" в постачанні мобілізаційних ресурсів для фронту. Таким чином, строки та план впровадження програми будуть встановлені Генштабом на основі результатів пілотного проєкту.

Related posts