Міністр довкілля Стрілець: Здійснюємо всі необхідні заходи, щоб запобігти потраплянню забруднених вод із Сейму до водозабору Києва
Очільник міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що наразі робиться все можливе для того, щоб забруднені води річки Сейм не дійшли до питного водозабору Києва.
Про це він заявив у коментарі "Укрінформу", передає Цензор.НЕТ.
"Забруднені води пересуваються зі швидкістю 20-25 км на добу. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб вони не досягли питного водозабору Києва. Це наше головне завдання. Відтак 5-6 вересня ми зможемо оцінити ефективність вжитих заходів", - заявив міністр.
Стрілець підкреслив, що забруднення річки Сейм є надзвичайною ситуацією. Щодня проводиться відбір проб води для аналізу. Крім того, активно шукаються найефективніші шляхи подолання забруднення.
"Протягом останніх кількох днів було проведено понад 50 випробувань, а за останні два дні додатково взято ще 28 зразків. Відбір забрудненої води для лабораторних аналізів і тестувань триває безперервно з метою виявлення оптимальних рішень. Зокрема, вчора були відібрані зразки для аналізу, щоб фахівці на очисних спорудах водоканалу (в місцях забору питної води) могли оцінити, чи зможуть вони ефективно діяти в разі поширення забруднення. Таким чином, ми превентивно вживаємо всіх можливих заходів, щоб зупинити це", - зазначив урядовець.
Він поділився інформацією про те, що 29 серпня пройшло засідання Державної комісії, яка займається питаннями техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На цьому засіданні було прийнято ряд рішень для вирішення проблеми. Серед них:
Як зазначив Стрілець, наразі здійснюються усі згадані заходи. Зокрема, зранку 30 серпня розпочато введення абсорбенту у воду та проведення штучної аерації. Втім, для активації бактерій необхідний певний час.
Міністр додав, що води Сейму забруднені речовиною органічного походження.
Зазначимо, що днями заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький повідомив про забруднення річки Сейм, яке походить з території Російської Федерації. Проте наразі неясно, чи сталося це навмисно чи випадково.
30 серпня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оголосило, що на річці Десна в Чернігівській області розпочали процес абсорбції забруднюючих речовин і насичення води киснем.