Основні події неділі, 20 жовтня: обстріли Харкова та Кривого Рогу, атака на аеродром "Липецьк-2".


Дніпропетровська область зазнає атак.

Президент Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки та оборони, присвячене питанням корупції в медико-соціальних експертних комісіях. Він також закликав правоохоронні органи активно реагувати на випадки оформлення підроблених інвалідностей з боку прокурорів.

Цю інформацію він озвучив під час вечірнього виступу.

"На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог. Те, що відбувається з МСЕК - медико-соціальними експертними комісіями - та нахабством людей, зокрема прокурорів, які скористалися своїми зв'язками із МСЕК та пооформлювали собі фальшиві інвалідності", - написав Зеленський.

Він наголосив, що чекає від правоохоронців, зокрема передусім СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, "відповідних швидких жорстких рішень".

Сьогодні близько 15:15 російські окупанти здійснили черговий обстріл Ізюмського району Харківської області, повідомляє Харківська ОВА.

Село Новоплатонівка, яке є частиною Борівської громади, опинилося під обстрілом. В результаті ворожого нападу, ймовірно, завданого з КАБ, зазнав ушкоджень один з приватних житлових будинків.

У процесі пошуково-рятувальних операцій під завалами було знайдено тіло чоловіка віком 71 рік та жінки віком 72 роки.

Російські війська знову атакували Харків керованими авіабомбами.

"У Харкові чутно вибухи. Місто зазнає нападів ворожих КАБів - проявляйте обережність! Атакам піддалися три райони, в яких спостерігаються деякі труднощі з електропостачанням", - зазначив міський голова Ігор Терехов у Telegram.

Згідно з попередніми даними, в Основʼянському районі міста стався один вибух поблизу житлового будинку.

"Ще один напад на район Києва, неподалік супермаркету - постраждала автозаправна станція, чекаємо на офіційне підтвердження", - зазначив Терехов.

Наразі відомо про дев'ятьох постраждалих. Серед них - дитина.

Російські війська також завдали ракетного удару по Кривому Рогу.

Цієї ночі дрони Служби безпеки України, Спеціальних сил операцій та Головного управління розвідки завдали удару по заводу імені Свердлова, розташованому в Дзержинську Нижньогородської області. Це підприємство є частиною російського військово-промислового комплексу та підлягає санкціям з боку Європейського Союзу та Сполучених Штатів, оскільки його продукція застосовується у військових діях проти України.

За інформацією, наданою джерелами LB.ua.

На заводі імені Свердлова противник виготовляє вибухові матеріали, а також авіаційні та артилерійські снаряди, авіабомби, включаючи керовані авіаційні бомби (КАБ), бойові елементи кумулятивних протитанкових керованих ракет, а також боєголовки для систем протиповітряної оборони.

Відстань між українським кордоном і заводом складає 900 км. Після того, як українські дрони здійснили свій "візит", росіяни активно обговорювали в соцмережах удари по заводі протягом усієї ночі.

"Служба безпеки України активно працює над посиленням санкцій щодо заводу Свердлова. Окрім економічних обмежень, ми впровадили дронові санкції, які забезпечують швидкий вплив. Зусилля щодо зменшення військових можливостей противника будуть продовжені", – повідомило надійне джерело в СБУ.

Збройні сили України завдали нового удару по російському аеродрому. Цього разу під прицілом опинився об'єкт "Липецьк-2".

Управління по "Липецьку-2" отримало підтвердження від Генерального штабу Збройних Сил України.

Вночі було завдано удару по військовому аеродрому "Липецьк-2", розташованому в Липецькій області Росії. Основними цілями атаки стали склади з боєприпасами, зони для зберігання паливно-мастильних матеріалів, а також авіаційна техніка. Повідомляється, що на цьому аеродромі дислокуються літаки Су-34, Су-35 та МіГ-31, які є частиною повітряно-космічних сил противника.

На референдумі, що відбувся 20 жовтня, громадяни Молдови висловили свою позицію проти приєднання країни до Європейського союзу.

Центральна виборча комісія Молдови повідомляє про такі результати, враховуючи дані з приблизно 60% виборчих дільниць, як зазначає "Радіо Свобода".

Дані станом на 23:00 свідчать про те, що "за" проголосували трохи більш як 44% учасників референдуму, а майже 56% виступили проти.

На референдумі обговорювалося питання, чи варто закріпити в конституції країни мету інтеграції до Європейського Союзу. Діюча президентка та кандидатка на новий термін, Мая Санду, рішуче підтримує цю ініціативу. Вона підкреслила, що "голос кожного є важливим, незалежно від того, де знаходиться виборець". У той же час, п'ятеро кандидатів на виборах закликали до голосування проти або ігнорування референдуму.

Найдетальніше зображення сьогоднішніх подій – на нашому веб-ресурсі. Сподіваємось, що завтра з'явиться ще більше позитивних новин.

Тримаймося і наближаємо Перемогу!

Related posts