Індія оголосила про успішне тестування своєї гіперзвукової ракети.
Вважається, що на сьогоднішній день лише Росія та Іран займаються серійним виробництвом гіперзвукових ракет.
Індія здійснила успішний тест своєї першої гіперзвукової ракети. Цю інформацію підтвердив міністр оборони країни Раджнат Сінгх.
"Індія зробила важливий крок уперед, успішно завершивши льотні випробування гіперзвукової ракети великої дальності. Це знаковий момент, який став значним досягненням, адже тепер наша країна приєдналася до рядів обраних націй, які володіють цими критично важливими та передовими військовими технологіями", - зазначив він у пості на платформі Х.
Згідно з інформацією індійського міністра, тестування проводили на безлюдному острові Абдул Калам, який знаходиться в Бенгальській затоці неподалік узбережжя штату Одіша в Індії.
Сінгх висловив свої вітання науково-дослідному підрозділу Міністерства оборони, збройним силам та промисловості Індії з приводу цього "вражаючого успіху".
Гіперзвукова зброя являє собою інноваційний клас озброєнь, зокрема крилатих і балістичних ракет, які можуть пересуватися зі швидкістю, що перевищує п’ять Махів (близько 6 200 км/год). Однією з ключових характеристик таких систем є їхня здатність до маневрування під час польоту, що ускладнює їх виявлення та перехоплення сучасними протиракетними системами.
Отже, наявність гіперзвукових ракет на озброєнні держави забезпечує їй стратегічну перевагу над тими країнами, які не володіють подібними засобами. Використання такої зброї теоретично дозволяє ефективно уражати критично важливі об'єкти на території супротивника.
Сьогодні вважається, що Росія та Іран є єдиними країнами, які мають готові до використання гіперзвукові ракети. У випадку Росії мова йде про системи "Кинжал", "Авангард" та "Циркон". Проте військові аналітики неодноразово піддавали критиці ці ракети, зазначаючи, що вони лише на невеликій частині свого маршруту здатні досягати гіперзвукової швидкості, через що їх не можна вважати повноцінно гіперзвуковими. Крім того, українська система протиповітряної оборони не раз успішно збивала "Кинжали" та "Циркони".
Іран представляє свої гіперзвукові ракети серії "Фаттах", але інформації про їх реальні характеристики залишається обмаль.
На різних стадіях розробки або тестування перебувають гіперзвукові ракети в Китаї, Британії, Франції, Австралії, КНДР, Японії та США.