Кабінет Міністрів України та Міністерство фінансів: Нове керівництво FATF повинно вжити заходів для боротьби з наростаючою загрозою, яку представляє Росія для міжнародної фінансової системи.


Міністерство фінансів та Державна служба фінансового моніторингу України закликають Групу з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), під керівництвом новопризначеної президентки Елізи де Анда Мадразо, протидіяти зростаючим ризикам, які несе росія для глобальної економіки, шляхом включення її до чорного списку на майбутньому пленарному засіданні.

Пленарне засідання FATF заплановане на період з 21 до 25 жовтня в столиці Франції, Парижі.

На попередньому пленарному засіданні у червні FATF закликала держави-члени бути пильними щодо поточних та нових ризиків, які росія становить для міжнародної фінансової безпеки. Головним чином FATF попередила про посилення фінансових зв'язків росії з країнами, що перебувають під санкціями, та її сприяння кіберзлочинності.

З моменту останнього пленарного засідання росія ще більше зміцнила свої зв'язки з країнами, що знаходяться у чорному списку FATF, такими як Північна Корея та Іран. Співпраця росії з Північною Кореєю вже міцно закріпилася: росія сприяє постачанню нафти до Північної Кореї в обмін на військову підтримку. Нещодавно Північна Корея направила інженерів, щоб допомогти росії запускати балістичні ракети в Україну. Росія також продовжує закуповувати балістичні ракети в Ірані. ЗМІ повідомляють, що співпраця між цими двома країнами може тепер поширюватися на обмін ядерними секретами в обмін на зброю.

Посилення відносин між Росією та зазначеними країнами ставить під загрозу міжнародний порядок, заснований на правилах, і демонструє, як Росія перетворилася на місток для держав з негативною репутацією, що прагнуть інтегруватися в світову економіку.

Кібератаки, що виходять з території Росії, продовжують націлюватися на критично важливу інфраструктуру країн, які є членами FATF. Зокрема, Росія, за інформацією, забезпечує підтримку злочинному кібероб'єднанню Qilin, яке відповідальне за атаки на Національну службу охорони здоров'я Великобританії. Також, згідно з повідомленнями, проросійські хакерські групи намагалися вплинути на нещодавні вибори в Європейському Союзі. Ці кібератаки мають на меті дестабілізацію ключових служб та економічних систем країн FATF.

Президентка Мадразо має на меті надіслати вагомий меседж світовій спільноті, демонструючи, що під її керівництвом FATF рішуче налаштована боротися з особами, які вчиняють фінансові злочини на державному рівні та загрожують стабільності міжнародної фінансової системи.

"Росія продовжує активно намагатися підривати глобальну фінансову стабільність. Нам необхідно вжити рішучих заходів, і ми сподіваємося, що FATF стане на чолі цього процесу. Невміння реагувати на агресивні дії Росії загрожує підривом основ та майбутньої надійності світової фінансової системи. Потрібні рішучі кроки проти існуючих і нових викликів, які представляє Росія, а внесення до чорного списку FATF є єдиним реальним виходом", - підкреслив Міністр фінансів Сергій Марченко.

"Невідповідність росії стандартам FATF є очевидною і потребує термінового вирішення. Постійна співпраця росії з державами, які потрапили до чорного списку, а також брак прозорості, призводять до зростання ризиків для глобальної економіки щодня. Включення росії до чорного списку - єдино правильний крок з боку FATF", - зазначив Ігор Черкаський, голова Державної служби фінансового моніторингу України.

Related posts