Кабінет Міністрів України оголосив про початок щорічної Конференції з питань протимінної діяльності в Україні-2024, що проходить у Лозанні за участю представників більше ніж 60 країн та міжнародних організацій.


Дводенна щорічна конференція, присвячена темам протимінної діяльності в Україні-2024 (UMAC-2024), стартувала у Швейцарії. На запрошення організаторів з України та Швейцарії до Лозанни прибули делегати з більш ніж 60 країн та міжнародних організацій.

Відкрили конференцію Президентка Швейцарської Конфедерації Віола Амгерд та Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. В урочистому заході також взяли участь Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко, Федеральний радник - керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс, Міністр закордонних та європейських справ Республіки Хорватія Гордан Грлич-Радман, Старший міністр і віцепрезидент Управління з питань протимінної діяльності та допомоги жертвам Камбоджі -- президент П'ятої оглядової конференції Конвенції про заборону протипіхотних мін Доктор Лі Туч, Державний міністр закордонних справ Японії Йошіфумі Цуге, Виконувач обов'язків помічника Державного секретаря з Бюро з військово-політичних справ, Державний департамент США Стенлі Л. Браун та інші.

Сьогодні Україна знаходиться серед найбільш забруднених країн у світі, що становить серйозний виклик як для її громадян, так і для міжнародної спільноти. Перше, що потребує уваги, - це питання безпеки. У разі відсутності належних дій, чисельність жертв може зрости до 9 тисяч до 2030 року. Друге важливе питання стосується економічного відновлення. Наше спільне дослідження з Інститутом Тоні Блера виявило, що щорічні економічні втрати від мін досягають 11,2 мільярда доларів. Третє - це глобальна продовольча безпека. До початку війни Україна забезпечувала харчуванням 400 мільйонів людей у світі, але тепер постачання зазнали серйозних збитків. Приємно усвідомлювати, що ми не самі в цій боротьбі: понад 60 країн та міжнародні організації підтримують нас, наші друзі та партнери. Ми відчуваємо вашу допомогу і щиро вдячні за вже отриману та очікувану підтримку, - зазначила Юлія Свириденко під час UMAC-2024.

Організатори конференції в Лозанні підготували для учасників надзвичайно цікаву програму, що включає не лише змістовні панелі, але й демонстрацію технологій розмінування за допомогою віртуальної реальності. Крім того, в рамках UMAC-2024 заплановано проведення серії двосторонніх зустрічей.

Додаткові відомості та матеріали про UMAC-2024 доступні на веб-ресурсах Міністерства економіки України та Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.

Онлайн-трансляція заходів за посиланням.

Related posts