Кабінет Міністрів України повідомляє, що наша країна зробила важливий крок у напрямку отримання офіційного статусу від Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (ВООЗТ) як країна з контрольованим ризиком виникнення губчастоподібної енцефалопатії вел


Офіційне визнання України як країни з контрольованим ризиком щодо губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби (ГЕ ВРХ) відкриє нові можливості для виходу на ринки та спростить доступ до тваринницької продукції, зокрема червоного м'яса ВРХ, на європейський та світовий ринки. Таку інформацію озвучив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук під час зустрічі з експертами служби, членами робочої групи, що проводить щорічну оцінку ризиків щодо занесення та поширення ГЕ ВРХ в Україні, а також представниками європейського проекту EU4SaferFood.

"Також набуття країною статусу щодо ГЕ ВРХ значно підіймає рейтинг держави на міжнародній арені, як надійного та стабільного партнера, оскільки отримання такого статусу підтверджується не менше як 8 років поспіль. Крім того, проведення оцінки ризиків - це інструмент попередження загроз. Ціль Держпродспоживслужби - не гасити вогнища, а попереджати загрози", - наголосив Сергій Ткачук.

Під час заходу учасники ознайомились із підсумками третьої щорічної оцінки ризиків щодо потенційного занесення та поширення ГЕ ВРХ на території України. Це є важливою частиною реалізації Програми, що має на меті визначення статусу України як країни з контрольованим ризиком для даної хвороби. Крім того, обговорили необхідні коригувальні дії, які можуть покращити систему моніторингу ГЕ ВРХ, а також забезпечити систематичну звітність, що дозволить зібрати доказову базу для підтвердження здатності країни ефективно контролювати це захворювання.

Наступним кроком є оновлення дорожньої карти для удосконалення системи контролю за ГЕ ВРХ та впровадження визначених в ній заходів, що зробить країну ще на крок ближче до отримання офіційного статусу.

Інформаційна довідка

В Україні жодного разу не було зафіксовано випадків ГЕ ВРХ.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (ВООЗТ), оцінка ризиків, пов'язаних з генетичними захворюваннями великої рогатої худоби, повинна здійснюватися щорічно. Цей процес має на меті виявлення всіх можливих факторів, які можуть сприяти розвитку цієї хвороби. Такий підхід дозволяє визначити, які конкретні заходи необхідно вжити для ефективного управління виявленими ризиками.

Третю щорічну оцінку ризиків проведено робочою групою експертів за координації відділу оцінки ризиків Управління оцінки ризиків та планування заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби та технічної підтримки експертів Проекту ЄС "Подальша підтримка у погодженні українського законодавства, контролю та поінформованості із законодавством ЄС у сфері безпечності харчових продуктів, здоров'я та благополуччя тварин, фітосанітарії" (EU4SaferFood). До складу робочої групи експертів увійшли представники Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та незалежні експерти.

Related posts