Кабінет Міністрів України: Юлія Свириденко провела зустріч з місією Міжнародного валютного фонду, де були розглянуті питання зміцнення економічної стабільності та перспективи подальшої співпраці.


Перший віце-прем'єр-міністр України та Міністр економіки Юлія Свириденко провела зустріч з місією Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка прибула до Києва для шостого перегляду програми розширеного фінансування (EFF). У ході переговорів учасники обговорили досягнення показників Плану України в рамках програми фінансування Ukraine Facility, ключові макроекономічні прогнози на 2025 рік, нову модель фінансування програми єОселя та питання реформування ринку праці.

До складу делегації Міжнародного валютного фонду (МВФ) увійшли такі особи: керівник місії в Україні Гевін Грей, його заступники Сана Надім і Тревор Лессард, постійний представник МВФ в Україні Прішила Тофано, виконавчий директор фонду від регіональної групи, до якої входить Україна, Єрун Клік, заступник виконавчого директора Владислав Рашкован, а також Еммануель Матіас, начальник відділу з питань урядування та боротьби з корупцією Юридичного департаменту МВФ.

"Співпраця між Україною та Міжнародним валютним фондом є надзвичайно важливою. Вона сприяє макрофінансовій стабільності та підтримує розвиток приватного сектору. Наша мета полягає у стимулюванні економічного зростання та відновлення країни, створенні сприятливих умов для повернення українців з-за кордону, а також реалізації необхідних реформ на шляху до європейської інтеграції. Залучення експертів МВФ допомагає нам знайти ефективні рішення для досягнення цих цілей," — зазначила Юлія Свириденко.

На зустрічі учасники розглянули прогрес у реалізації показників Плану України в рамках Ukraine Facility. Україна досягла успіху у виконанні 25 показників, що сприяло отриманню 12 мільярдів євро в межах програми. Очікується, що ще 4 мільярди євро будуть доступні після виконання показників за третій квартал, що сприятиме зміцненню макроекономічної стабільності.

Не менш важливою темою для обговорення стала модернізація моделі фінансування державної програми доступного іпотечного кредитування єОселя. Від моменту її запуску понад 14 тисяч українських сімей поліпшили свої житлові умови. Більшість позичальників складають родини військових, правоохоронців, медичних працівників та педагогів. За цей період загальна сума виданих кредитів у рамках програми досягла 22,8 мільярда гривень. У наступному році уряд має намір продовжити фінансування програми єОселя, щоб ще більше громадян, які потребують покращення житлових умов, могли скористатися її перевагами.

Також сторони обговорили реформування ринку праці, створення стимулів для повернення українців із-за кордону, а також впровадження програм перенавчання та працевлаштування ветеранів. Це допоможе скоріше адаптувати їх до мирного життя після закінчення війни.

Також учасники зустрічі розглянули питання підготовки законодавчого проекту, спрямованого на реформування системи публічних закупівель.

Related posts