Китай оголосив про впровадження комплексу заходів на суму 1,4 трильйона доларів для стимулювання економічного зростання.


Китай оголосив про прийняття фіскального пакета на суму 10 трлн юанів ($1,4 трлн) для підтримки місцевих органів влади та зміцнення економіки, в той час як країна готується до посилення торгівельної напруженості із США під час каденції Дональда Трампа. Про це пише Financial Times.

Фіскальний план є продовженням оголошених у вересні заходів монетарного стимулювання, які були найбільшими з часів пандемії коронавірусу.

У межах нового плану Китай надасть можливість місцевим адміністраціям випускати облігації протягом наступних трьох-п'яти років, щоб реструктуризувати значну частину "прихованих" або "неявних" боргових зобов'язань, які оцінюються в 14 трильйонів юанів (приблизно $1,95 трлн).

Ці заборгованості переважно підтримуються численними позабалансовими фінансовими інструментами, які місцеві органи влади застосовували для вкладення коштів в інфраструктуру та сфери, пов'язані з нерухомістю.

У четвер Центральний банк країни оголосив денний курс юаня на рівні 7,166 юаня, що є найнижчим показником за останній рік. Це сталося на фоні різкого зростання курсу долара після перемоги Трампа.

Китай дозволить місцевим органам влади випустити нові облігації на суму 6 трлн юанів ($840 млрд) протягом трьох років для реструктуризації боргу і перерозподілити ще 4 трлн юанів ($560 млрд) з раніше запланованих облігацій протягом п'яти років з тією ж метою.

Місцеві органи влади зможуть обмінювати ці облігації на облігації своїх фінансових установ, переносячи борги на власні баланси. Це призведе до зниження витрат на фінансування, що в цілому заощадить 600 млрд юанів ($83,7 млрд).

Китайські урядовці не анонсували нових ініціатив для безпосереднього стимулювання внутрішнього попиту, що може викликати розчарування на ринках, які розраховували, що цей пакет підтримки також принесе вигоди споживачам.

Представники уряду зазначили, що вони аналізують можливості впровадження додаткових заходів для рекапіталізації крупних фінансових установ, інвестування в незавершене будівництво та стимулювання споживчого попиту.

Експерти зазначають, що Китаю вкрай важливо терміново вирішити внутрішні проблеми, які негативно впливають на його економіку. Серед цих питань — зниження активності на ринку нерухомості, що вже негативно позначилося на доходах домогосподарств і місцевих бюджетів. Це потрібно зробити до того, як американські мита почнуть негативно впливати на зовнішню торгівлю країни.

У разі реалізації нові мита США можуть скоротити ВВП Китаю на кілька процентних пунктів у той момент, коли економіка вкрай вразлива.

Related posts