Китай запроваджує антидемпінгові заходи стосовно імпорту бренді з країн Європейського Союзу.


Найбільше від рішення Пекіна може постраждати Франція, яка була однією з десяти країн ЄС, які підтримали нещодавнє підвищення мита на китайські електромобілі.

Уряд Китаю оголосив про введення з 15 листопада тимчасових антидемпінгових заходів на увесь імпортований із Європейського Союзу бренді, передає Укрінформ із посиланням на Міністерства торгівлі КНР.

Рішення було ухвалене в результаті розслідування, яке проводилося з січня. Протягом цього часу китайські контролюючі органи виявили, що європейські постачальники встановлювали занижені ціни на свою продукцію, що може завдати серйозної шкоди місцевим виробникам бренді.

"Починаючи з 15 листопада при імпорті товарів, які підпадали під дію розслідування, імпортери повинні сплачувати митниці КНР платежі, розраховані відповідно до коефіцієнта маржі кожної компанії-виробника цієї продукції", - йдеться в повідомленні торгового відомства.

Вказується, що імпортери бренді з Європейського Союзу зобов'язані сплачувати митні збори, які коливаються від 30,6% до 39% від вартості ввезеної продукції. Цей відсоток залежить від величини демпінгової маржі, визначеної під час розслідування для кожного виробника з Європи.

У міністерстві зазначили, що ці заходи стосуються алкогольних напоїв, вироблених шляхом дистиляції виноградного вина, які розфасовані в упаковку об'ємом менше 200 літрів. Включені в ці норми також відомі бренди бренді, такі як Martell, Jas Hennessy, Remy Martin та інші.

Однак, незважаючи на те, що антидемпінгові заходи класифікуються як тимчасові, в оголошенні не вказується жодної інформації щодо їх тривалості.

Найбільше від рішення Пекіна може постраждати Франція, оскільки саме їй належить значна частка імпорту європейського бренді до Китаю.

Китай, який є найбільшим для Євросоюзу ринком міцного алкоголю, розпочав антидемпінгове розслідування проти бренді з ЄС у січні у відповідь на антисубсидійне розслідування Європейської Комісії проти китайських електромобілів, після якого ЄС із 30 жовтня ввів підвищені тарифи на понад 45% на імпортовані з Китаю електрокари.

Франція стала однією з десяти держав ЄС, що підтримали підвищення мит на електромобілі з Китаю, тоді як Німеччина, яка є другим лідером Євросоюзу, виступила проти цього рішення.

Окрім брендів, Пекін ініціює антидемпінгові розслідування стосовно певних категорій європейського імпорту свинини та молочних товарів, тоді як Брюссель досліджує легітимність китайських дотацій на сонячні панелі та вітрові турбіни, що використовуються для виробництва зеленої енергії.

Related posts