Північна Корея передала Росії 50 самохідних артилерійських установок та 20 реактивних систем залпового вогню великої дальності, повідомляє FT.


Північна Корея вже відправила до Росії 50 самохідних артилерійських систем і 20 реактивних установок залпового вогню, виготовлених у КНДР. Це стосується 170-мм самохідних гаубиць M1989 Koksan та реактивних систем залпового вогню М-1991.

Про це пише Financial Times з посиланням на джерела в українській розвідці. Як кажуть розвідники, північнокорейську артилерію помітили на армійському потягу в російському Красноярську.

Однак наразі не відомо, куди саме направляються ці САУ "Коксан" і в якій кількості вони присутні.

Реактивні системи залпового вогню М-1991, які також потрапили до рук агресорів, є відповідником радянського "Урагана". У КНДР повідомляли про оновлення цієї РСЗВ та її оснастку "високоточними" ракетами. Як зазначає FT, система може вести вогонь як з використанням стандартних снарядів, так і з керованими.

На знімку – тестування M-1991 після оновлення, жовтень цього року. Українські розвідники вважають, що Пхеньян тепер прагне перевірити ці озброєння в реальних бойових ситуаціях.

Очікується, що Росія використає ці системи в боях на території Курської області, де вже розгорнуто 12-тисячне угруповання північнокорейських солдатів.

М1989 Koksan володіє нетрадиційним калібром у 170 мм. Раніше, під час ірано-іракської війни в 1980-х роках, версія цієї самохідної гаубиці була використана на полі бою. У той час Північна Корея постачала "Коксани" Ірану. Це єдиний задокументований випадок, коли "Коксани" застосовувалися в бойових умовах.

"Коксани" мають дальність стрільби до 40 кілометрів за умови використання стандартного снаряду, до 60 кілометрів - за умови використання активно-реактивного снаряду, темп стрільби - 2 постріли на 5 хвилин, а головне - калібр 170 міліметрів, нестандартний для армії РФ.

Крім того, повідомляється, що Пхеньян передав Москві 20 оновлених реактивних систем залпового вогню KN-09 калібру 240 мм, які здатні використовувати як звичайні, так і керовані ракети. У Росії їх вважають корейським варіантом HIMARS.

Раніше повідомлялося, що у солдатів із КНДР, що воюють за РФ, культ вождя, і вони не бачили сучасної зброї. Більшості північнокорейських солдатів з раннього віку втовкмачують, що вони повинні пожертвувати всім заради верховного лідера, без жодних вагань. При цьому навіть найкращі війська КНДР не мають сучасного обладнання та ресурсів.

Як повідомлялося OBOZ.UA, під час свого візиту до Брюсселя 13 листопада державний секретар США Ентоні Блінкен акцентував увагу на тому, що участь Північної Кореї у війні в Україні вимагає невідкладної реакції. Він підкреслив, що відповідні заходи будуть вжиті, але не уточнив жодних термінів, коли можна очікувати на цю реакцію.

Related posts