Коли у вересні не варто копати картоплю - дати, яких слід уникати - Рекомендації
Багато садівників перед проведенням ключових робіт звертаються до місячного календаря. Він зазвичай підказує найсприятливіші дати для виконання конкретних завдань і попереджає про можливі помилки. Поради 24 дослідили, в які дні не слід викопувати картоплю.
Цікаво, але краще не ризикувати: ніколи не кладіть ці 5 предметів у пральну машину
Зазвичай момент, коли пора викопувати картоплю, визначають за станом її бадилля. Як тільки воно починає жовтіти та висихати, можна братися за лопату. Ось ще кілька ознак, що картопля дозріла для збирання:
Але для того, щоб визначити найкращий день для збору врожаю, потрібно також зазирнути і в місячний календар. У вересні 2024 року є кілька несприятливих дат для збору картоплі: 3 - 4 числа, а також 27 - 28 вересня.
Любиш корисні поради для створення затишку вдома? Ось ще одна! Для забезпечення особливого аромату спробуй 100% арабіку від Gemini. Спеціально обсмажена для еспресо, ця кава наповнить твій дім кавово-вершковими нотками. Для найкращого результату рекомендуємо купувати зернову каву та заварювати її за допомогою професійної кавомашини або гейзерної кавоварки.
Ось які дати вважаються найсприятливішими: 1-2, 6-11, 15-21, 23-26, а також 29-30 вересня.
Картоплю потрібно вчасно викопати / Фото Pexels
Чимало городників все ще сперечаються щодо того, чи потрібно видаляти бадилля перед викопуванням. І відповідь тут проста - не варто. Перш за все, відсутність бадилля завадить вам побачити, де ж заховався кущ. Окрім того, якщо на ньому була фітофтора, так ви можете рознести заразу по всій ділянці.
Коли будете копати картоплю, можете занести грибок у ґрунт, що лише сприятиме поширенню інфекції.
Коли ви вирішите розпочати збирання картоплі, важливо обрати підходящий день, враховуючи не лише місячний календар, але й погодні умови. Оптимальним часом для копання картоплі є ясна та суха погода.
А перед закладкою на зберігання картоплю потрібно обов'язково висушити - для цього знадобиться всього 4 - 8 годин. Кожну частину врожаю потрібно вкладати в один шар, а через кілька годин обертати іншим боком.