Курська атомна електростанція може становити небезпеку для України та інших держав - повідомлення Державної інспекції ядерного регулювання України | УНН


Голова Державної інспекції ядерного регулювання зазначив, що реактори РБМК на Курській атомній електростанції становлять загрозу через відсутність контейнменту та інші проблеми. Щоденні викиди радіоактивних речовин тут в 100 разів перевищують ті, що спостерігаються на атомних електростанціях України.

Енергоблоки РБМК (реактор великої канальної потужності), що експлуатуються на Курській атомній електростанції, попри наявність ряду недоліків, можуть становити ризик для сусідніх країн.

Про це розповів голова Держатомрегулювання Олег Коріков під час брифінгу, передає УНН.

Елементи

Україна - не росія, і ніколи не вдасться до ядерного шантажу. Це головне. Скоріше, ми можемо говорити навпаки, що це Курська АЕС загрожує Україні та іншим країнам. Всі заяви росії про загрози Курської атомної електростанції з боку України - це ІПСО і брехливі фейки росії, що мають на меті приховати свої доісторичні технології, які самі по собі фактично є загрозою. Блоки радянського дизайну типу реактори РБМК експлуатувалися лише на території трьох колишні республік СРСР: Україна, росія, Литва. (...) Серед головних недоліків реакторів РБМК Курської АЕС з точки зору ядерної та радіаційної безпеки - відсутність контайнмента, герметичної оболонки навколо реакторної установки. Це важливий елемент захисту на шляху розповсюдження радіоактивності в навколишнє середовище. Також немає двох систем захисту, які діють за різними фізичними принципами лише захист через введення борних стрижнів

Він зазначив, що щоденний рівень викидів радіоактивних речовин в атмосферу на реакторах РБМК, які працюють на Курській АЕС, в сто разів перевищує показники енергоблоків ВВЕР, що використовуються в Україні.

Нагадаємо

В Російській Федерації запровадили обмеження на в'їзд до Курчатова, де знаходиться Курська атомна електростанція, нібито через ймовірні спроби Збройних сил України потрапити до міста.

Related posts