Простий спосіб заробітку та фінансова підтримка: двоє громадян України потрапили в пастку інтернет-шахраїв.
Хмельничанка втратила 34 000 гривень, намагаючись подати заявку на отримання допомоги, а на Камʼянеччині чоловік позбувся майже 120 000 гривень, шукаючи легкого заробітку в інтернеті. Поліцейські встановлюють обставини шахрайств і закликають громадян бути уважними.
"Компенсація від держави", "грошова допомога від благодійної організації", "соціальні виплати постраждалим від війни" -- саме за допомогою таких онлайн-оголошень зловмисники виманюють кошти українців. Саме на таку шахрайську пастку, за інформацією поліції, днями натрапила 27-річна хмельничанка.
"В одному із месенджерів потерпілій надійшло повідомлення про надання грошової допомоги громадянам України. Жінка перейшла за посиланням і на невідомому сайті ввела особисті дані та реквізити банківської картки. Одразу після цього з її рахунку було списано 34 000 гривень", - розповіли правоохоронці.
42-річний мешканець Кам'янця виявив в одній із соціальних мереж вигідний спосіб заробітку в інтернеті, що полягав у перегляді відео. За кожен переглянутий ролик він отримував невелику винагороду.
Згодом "роботодавець" запропонував інвестувати власні заощадження, обіцяючи значно більший прибуток. Чоловік почав переводити гроші на рахунок, вказаний шахраєм. Коли загальна сума досягла приблизно 120 000 гривень, потерпілий вирішив забрати свої кошти разом із нарахованими відсотками. Але, коли це не вдалося, він усвідомив, що став жертвою аферистів і вирішив звернутися до правоохоронців, - повідомляють представники поліції.
Правоохоронці розслідують усі деталі афер.
Аферисти використовують різноманітні способи для розповсюдження шахрайських посилань, надсилаючи їх не лише через месенджери, але й розміщуючи на різних веб-ресурсах. Їхня мета полягає в отриманні доступу до ваших карткових рахунків. Тому важливо уникати переходів за підозрілими посиланнями, не вводити свої особисті дані на ненадійних сайтах і завжди перевіряти достовірність інформації.
Також закликають громадян бути обережними та не піддаватися на спокусливі пропозиції, які обіцяють легкі гроші. Це особливо актуально, коли пропозиція передбачає необхідність вкладення власних фінансів.
Будьте уважні, дбайте про своє здоров'я та фінанси.