Львівський податковий інспектор уникнув відповідальності за отримання хабарів від бізнесменів.


ДБР не змогло встановити, скільки хабарів отримав податківець

Франківський районний суд Львова прийняв рішення закрити справу проти Миколи Рака, заступника начальника відділу головного управління Державної податкової служби у Львівській області, через закінчення термінів давності. Чиновника обвинувачували в отриманні щомісячних "відкатів" від підприємців, які незаконно займалися торгівлею алкоголем та тютюновими виробами. Як повідомляє сайт NGL.media, прокуратура не заперечила проти закриття кримінального провадження.

Відповідно до матеріалів справи, у червні 2021 року слідчі Державного бюро розслідувань затримали Миколу Рака під час отримання хабаря у розмірі 2,5 тисячі гривень. Правоохоронці вважають, що така невелика сума хабаря є наслідком його регулярності: Рак міг отримувати щомісячні "відкати" в розмірі від 500 до 1000 гривень. За ці кошти податківець зобов'язувався не включати підприємців, які займалися продажем алкоголю та тютюну без відповідних дозволів, до списків на перевірки або для притягнення до адміністративної відповідальності. Проте слідчим не вдалося з'ясувати точну кількість підприємців, які користувалися послугами Миколи Рака.

Попри те, що Микола Рак отримав підозру у хабарництві (ч. 3 ст. 368 ККУ), він продовжив працювати на держслужбі й отримувати зарплату заступника начальника одного з відділів головного управління ДПС у Львівській області. Справу закрили через завершення строків давності. Це стало можливим, оскільки прокуратура перекваліфікувала дії чиновника з тяжкого кримінального корупційного правопорушення на кримінальний проступок.

У ході судового розгляду правоохоронні органи двічі змінювали кваліфікацію злочину, в результаті чого Микола Рак поставав перед судом за звинуваченням у шахрайстві (ч. 1 ст. 190 ККУ), яке не відноситься до корупційних правопорушень. Тривалість розгляду справи склала три роки. Варто зазначити, що суддя Олександр Величко ухвалив рішення закрити справу через закінчення терміну давності.

Львівський юрист Олег Мицик у коментарі для NGL.media (його висловлювання не стосуються конкретної особи) зазначив, що поведінка правоохоронних органів виглядає незвично. Він підкреслив, що Державне бюро розслідувань та прокуратура раптово змінюють кваліфікацію дій підозрюваного з більш серйозної статті на менш сувору.

"Перекваліфікація обвинувачення прокурором зі зловживання впливом на шахрайство виглядає просто вражаюче! Зміна статті на некорупційну підкреслює явну помилку правоохоронних органів в первісному визначенні справи," - зазначив Олег Мицик.

Він зазначив, що через цю перекваліфікацію обвинувачений не зустріне жодних перешкод для проходження служби в державних органах.

Related posts