За даними ЗМІ, близько одного з трьох євро, виділених на допомогу в Німеччині, йде іноземцям.
Вартість пільг для біженців та мігрантів стрімко зростає, майже кожне третє євро матеріальної допомоги в Німеччині отримують не німці.
Цю інформацію повідомляє видання Bild, посилаючись на дані Міністерства праці, отримані за запитом лівої партії "Блок Сари Вегнкнехт", як інформує Укрінформ.
Якщо у 2021 році сума допомоги біженцям та мігрантам становила 5,9 мільярда євро, то минулого року вона сягнула вже 12,2 мільярда, із загалом 42,6 мільярда євро Bürgergeld (соціальні пільги непрацюючим - ред). Згідно прогнозів, у 2024 році вона, ймовірно, становитиме 13,7 мільярда, отже сягне майже 30 відсотків від загальних витрат.
У 2023 році серед нерезидентів Німеччини, які отримували соціальну допомогу, українці, що втекли від російської агресії, посіли перше місце з сумою в 5,8 мільярда євро. Другу позицію зайняли сирійці, які отримали 3,5 мільярда євро, а на третьому місці опинилися афганці з 1,3 мільярда євро.
Доля витрат на біженців та мігрантів у загальних витратах Німеччини на соціальний захист швидко зростає з 2021 року, підвищившись з 16,6% до 29,2% у період з січня по липень 2024 року.
Ці дані охоплюють не тільки звичні виплати, але й компенсації за додатковими потребами, такими як оренда житла, соціальні внески та інші витрати. Видання зазначає, що такі виплати є наслідком, перш за все, війни Росії проти України, внаслідок якої в Німеччині опинилося понад 1,3 мільйона біженців, серед яких переважно жінки з маленькими дітьми.
У статті зазначається, що на відміну від інших біженців, українські шукачі захисту отримують в Німеччині повну підтримку у вигляді Bürgergeld, а також мають можливість швидко працевлаштуватися, пройшовши тести на знання німецької мови.
Для лідерки "Блоку Сари Вегенкнехт" величезні витрати на біженців є доказом "провалу міграційної політики" уряду.
"Той, хто постійно перетворює кошти громадян на фонд для підтримки біженців, підриває їхню довіру і шкодить тим, хто справді потребує допомоги," -- підкреслила Вагенкнехт.
Згідно з інформацією, з моменту початку повномасштабного конфлікту Німеччина надала статус захисту приблизно 1,3 мільйона українців.
Якщо громадянка або громадянин ФРН не може відразу вийти на роботу, вона або він можуть претендувати на виплату Bürgergeld, яка покриває базові соціальні потреби. У 2024 році розмір допомоги Bürgergeld складає 563 євро для самотніх осіб.