Михайло Бурдейний: цар митних операцій залишається на вершині, незважаючи на численні корупційні скандали.


Михайло Бурдейний, широко відомий як "касир Ягодинської митниці" та її "смотрящий", залишається на піку своєї кар'єри, незважаючи на численні скандали корупційного характеру та підозри в махінаціях.

Попри арешт Бурдейного під час транспортування великої суми в сто тисяч доларів, його не лише повернули на посаду в митних органах, а й призначили на пост керівника зміни на митному посту "Ягодин" у Волинській області. А справа проти нього була швидко закрита рішенням Вищого антикорупційного суду.

Кар'єрний шлях Михайла Бурдейного почався у Волинській митниці, де він спочатку обіймав посаду головного державного інспектора, згодом став начальником митного поста, а наразі виконує обов'язки керівника зміни на митному посту "Ягодин". Відзначимо, що під час його змін неодноразово пропускали автомобілі, переповнені контрабандними товарами.

У лютому 2021 року польські митники виявили 75 ящиків контрабандних сигарет. Автомобіль без ускладнень пропустили через червоний коридор, оформивши його як порожній, і дозволили в'їзд на польську територію. Цікаво, що ця ситуація сталася під час зміни Бурдейного. За неофіційними даними, саме він "відкриває доступ" митниці для нелегальних вантажів. Зазвичай використовують схему "перевороту", оформлюючи дорогоцінний товар як дешевий. Згідно з інформацією в медіа, ймовірно, до цієї справи причетні компанії "Агроті Сервіс", "Каскад пром" та "Картер плюс".

Нещодавно, після певного інциденту, співробітники Державного бюро розслідувань затримали службове автомобільне засіб, яке перевозило валюту та золото на контрольно-пропускному пункті "Ягодин". Відомо, що цей автомобіль належав українському дипломатичному представництву в Польщі. Під час проведення обшуків слідчі виявили понад сто тисяч у різних валютах, ювелірні вироби зі золота, а також ящики з сигаретами. У результаті, ДБР затримали двох співробітників посольства України в Польщі за підозрою у контрабанді, після чого їх звільнили.

У квітні цього року Михайло Бурдейний потрапив у число ста митників, яких усунули від виконання своїх обов'язків після засідання Ради національної безпеки і оборони. Тоді Державна митна служба України повідомила про можливу причетність цих посадовців до контрабанди та корупційних дій. Проте термін його усунення завершився, і Бурдейний знову приступив до роботи, навіть спробувавши свої сили в конкурсі на посаду керівника Волинської митниці. Однак він так і не дійшов до фіналу, оскільки не пройшов співбесіду з комісією, що перевіряє доброчесність. Це сталося не без підстав, адже вже в червні цього року його затримали з 700 тисячами доларів у багажнику автомобіля. За даними правоохоронців, він і його колеги отримували хабарі за сприяння в безмитному перевезенні вантажів через кордон. При цьому Бурдейний систематично накопичував і зберігав отримані кошти, частину з яких передавав іншим правоохоронним структурам.

Бурдейний, попри підозру досі продовжує працювати в органах. На час розгляду справи, він скористався тривалим лікарняним, доки НАБУ та прокуратура не закрили справу. Бурдейний повернувся на посаду 18 жовтня 2024 року і нині він - керівник зміни на митному посту "Ягодин". Цікаво, що у самого митника у декларації немає ані власного житла, ані автомобіля. Під питанням навіть те, де проживає митник, працюючи на "Ягодині. Бо у його останніх деклараціях не вказано жодного орендованого житла на Волині. А місцем. проживання офіційно він вказав селище Кельменці у Чернівецькій області, де мають будинок його батьки. Якщо у самого Бурдейного з нерухомості - пусто, то його родичі чи не щороку обживаються новим майном. Відтак, дружина митника, Ірина у 2018 році стала власницею будинку в селі Росошани, що на Буковині, на понад 130 метрів квадратних. Та судячи із дописів у соціальних мережах, проживає вона із дітьми зовсім не на Буковині, а у Львові. Старша донька митника Дарія часто публікує фото з двору житлового комплексу "Добра оселя". Саме тут має квартиру мати Бурдейного, Галина.

Також на те, що сім'я проживає у Львові вказує й постанова, яку у липні 2020-го року виніс Франківський районний суд міста Львова. Нею дружину митника, Ірину Бурдейну оштрафували за порушення правил дорожнього руху, на новенькій автівці "Lexus", прямо із салону. Окрім того, жінка має у власності ще три паркомісця у Львові.

Найбільше за останній час придбала мати митника Галина Бурдейна. Чи не найдорожче її придбання - будинок у закритому котеджному містечку "Панська Гора", що у селі Сокільники, неподалік Львова, на майже 250 метрів квадратних. Нині всі котеджі від забудовника - продані, але на сайтах з продажу нерухомості ціна на будинок із ремонтом тут стартує від 10 мільйонів гривень, та може сягати до 45 мільйонів.

Галина Бурдейна також володіє трьома земельними ділянками, розташованими на території Грушовецької сільської ради в Чернівецькій області. Батько митника, Володимир, нещодавно придбав нову нерухомість у Львові. У квітні 2021 року він оформив два паркомісця в нових житлових комплексах "Америка", витративши близько 8 тисяч доларів. Складно уявити, що хтось би купував паркомісця без наявності поблизу житлових або комерційних об'єктів. Тому, цілком ймовірно, що найближчим часом чоловік зареєструє ще якусь нерухомість за цією самою адресою.

У його власності знаходяться дві земельні ділянки для сільськогосподарського виробництва у селі Леньківці та одна в селі Коновка Чернівецького району. Крім того, чоловік володіє житловим будинком у селі Макарівка та ще одним у селищі Кельменці. Як батьки Бердейного змогли накопичити таку кількість нерухомості — залишається загадкою, адже протягом останніх років вони не вели жодної підприємницької діяльності.

У декларації митника можна помітити, що його статки досить скромні. У 2023 році він заробив 190 тисяч гривень на основному місці роботи, що складає трохи більше 15 тисяч гривень на місяць. У той же час, його дружина Ірина Бурдейна заробила понад 450 тисяч гривень, займаючись підприємницькою діяльністю. Вона зареєструвалася як фізична особа-підприємець у 2020 році в смт Кельменці, спеціалізуючись на наданні послуг для перукарень та салонів краси.

Related posts