Міністерство економіки сприятиме розвитку локалізації в українській легкій промисловості.


Уряд завершує підготовку проєкту постанови про локалізацію в оборонних закупівлях для легкої промисловості.

На круглому столі, присвяченому питанням оборонних закупівель, що відбувся у вівторок, 8 жовтня, представники уряду оголосили про плани найближчим часом розширити список товарів, які підпадатимуть під норму локалізації. До нового переліку увійдуть вироби легкої промисловості, призначені для потреб Збройних Сил. Це рішення надасть можливість українським виробникам конкурувати з імпортерами з В’єтнаму, Туреччини, Китаю та Бангладеш.

Заступниця міністра економіки Надія Бігун заявила, що міністерство підтримує ініціативу бізнесу, згідно з якою армію повинні постачати справжні виробники, а не посередники. Вона також зазначила, що уряд завершує роботу над проектом постанови щодо локалізації в оборонних закупівлях для сектору легкої промисловості.

Володимир Даценко, який відповідає в Мінекономіки за публічні закупівлі, пояснив, що наразі готуються зміни до постанови №1275 щодо оборонних закупівель у період воєнного стану. У постанові буде визначено обов'язкове застосування критерію оцінки локалізації виробництва (25%). Також буде передбачено механізми контролю для уникнення зловживань.

Генеральний директор Державного оператора тилу Арсен Жумаділов висловив свою підтримку цій ініціативі. "Ми вважаємо важливою вимогу локалізації і плануємо впровадити її з наступного року як кваліфікаційний критерій, що не пов'язаний із ціною", - підкреслив він.

Олександр Соколовський, голова комітету оборонних закупівель легкої промисловості при Федерації роботодавців України переконаний, що локалізація дасть змогу захистити робочі місця українців, наповнити бюджет і своєчасно забезпечить Сили оборони якісною українською продукцією.

Інформація. Локалізація являє собою процес, спрямований на підвищення частки вітчизняних товарів або послуг у виробництві шляхом залучення місцевих ресурсів, матеріалів, комплектуючих та робочої сили. У економічному контексті локалізація має на меті підтримку національного виробництва, зменшення імпортної залежності та створення нових робочих місць.

Related posts