Міністерство оборони України схвалило новий дизайн легкого бронежилета для солдатів – Delo.ua.


Про це повідомили у пресслужбі Міноборони.

Заступник міністра оборони Дмитро Кліменков підкреслив важливість цього кроку для підвищення якості засобів індивідуального захисту та наголосив, що полегшений бронежилет забезпечує високий рівень захисту і комфорт під час виконання бойових завдань.

Його легкість і мобільність будуть особливо корисними для розвідгруп та інших підрозділів.

Полегшений бронежилет складається з основних та додаткових елементів. Основний комплект включає:

Додаткові компоненти забезпечують підвищений рівень безпеки, охоплюючи захист шиї, плечей, пахової ділянки, стегон, куприка, а також тактичний пояс для розвантаження. Для жінок-військовослужбовців розроблені спеціальні конструктивні особливості, а також елемент, що надає предмету плавучості.

Усі м'які бронеелементи мають перший клас захисту, який є найнижчим і здатен забезпечити захист лише від осколків та куль невеликого калібру з низькою швидкістю. Натомість жорсткі бронеелементи відповідають класу захисту 6+, що є одним із найвищих рівнів захисту, адже вони можуть зупиняти кулі великого калібру та бронебійні боєприпаси. Вага бронежилета коливається від 7,5 до 12 кг, що залежить від його розміру та комплектації. Існує чотири варіанти розмірів: S, M, L та XL.

Схвалення даного зразка-еталона відкриє можливості для початку придбання нових бронежилетів і розширить коло постачальників, що забезпечить Збройні Сили України та Державну службу спеціального транспорту сучасними засобами захисту.

Нагадаємо, що в липні Міністерство оборони здійснило лабораторні випробування нової легшої моделі бронежилета. Ця модель вирізняється своєю конструкцією, яка забезпечує легкість, мобільність та комфорт під час виконання маневрених дій в умовах штурмових і спеціальних операцій.

У березні Міністерство оборони здійснило тестування спеціальних модульних бронежилетів, призначених для Військово-Морських Сил та інженерних військ Збройних Сил України. Ці бронежилети мають можливість перетворюватися на рятувальні засоби у воді.

Related posts