Місяць у безмежному океані. Дослідники зафіксували надзвичайно рідкісне дитя горбатого кита разом з його матір'ю (відеоматеріали)


Ймовірність натрапити на маленького абсолютно білого горбатого кита в безмежному океані надзвичайно низька, проте науковцям вдалося здійснити його зйомку.

Океан займає більшу частину земної поверхні і є притулком для безлічі видів живих організмів. Серед них можна знайти деяких із найбільших ссавців на планеті — китів. Ці морські велетні мандрують океанськими просторами протягом десятиліть, а іноді й століть. Нещодавно вчені натрапили на одне з найрідкісніших і найчудовіших дитинчат у світі, повідомляє IFLScience.

Мова йде про самку, яку науковці виявили в водах Тонги, поблизу Вавау. Дослідників вразило незвичайне забарвлення цієї особини — її тіло було абсолютно білим, без жодного сліду пігменту. Малюка охрестили "Mãhina", що в тонганській мові означає "Місяць".

У Фокус. Технології запустили свій Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших та найбільш цікавих новин з галузі науки!

Неймовірне маля було помічене, коли плавало й весело гралося зі своєю матір'ю та самцем горбатого кита. Дослідники підкреслюють, що така подія є справжньою рідкістю, адже горбаті кити відвідують цей район з липня по листопад кожного року для спаровування та виховання молоді. Однак, шанс побачити абсолютно біле дитинча в океанських водах є вкрай малим.

Варто зазначити, що Луна вперше була виявлена в серпні цього року і є першим у історії білим китом, який народився в водах Тонга. Науковці намагалися стежити за пересуваннями матері з малюком, але це виявилося майже нереальним завданням.

Згодом природозахисник і фотограф Метт Портеус зумів зафіксувати на знімках матір разом із малюком. На початку фотографам вдалося завоювати довіру самки, і вона підняла своє дитинча на поверхню, давши йому можливість взаємодіяти з людьми.

Науковці поки що не мають чіткої відповіді щодо причин повністю білого забарвлення малюка; для точного визначення потрібні додаткові дослідження. Проте, існує думка, що цей колір може бути наслідком одного з двох факторів:

Науковці не можуть дати остаточної відповіді, але припускають, що у Місяця може бути прояви лейкізму, адже його очі мають чорний колір. У тварин з альбінізмом цей колір зазвичай червоний або рожевий. Проте існують винятки. Дослідники відзначили, що у горбатих китів, які мали альбінізм за результатами генетичного аналізу, очі також залишалися темними.

Попри те, що люди захоплюються забарвленням Місяця, вчені побоюються, що воно також може зробити тварину вразливою перед обличчям морських хижаків. У той час як мати люто захищає Махіну, а самець, що супроводжує, також відмінно справляється із забезпеченням її безпеки. Однак її приголомшливо біла шкіра робить її дуже вразливою для хижаків, і ми просто не знаємо, чи побачимо ми її тут знову коли-небудь.

Раніше видання Фокус повідомляло про те, що поблизу австралійських берегів було зафіксовано дитинча унікального білого горбатого кита.

Related posts