Міжнародні фінансові гранти та підтримка малого підприємництва: шанси для бізнесменів у невеликих містах України | УНН
Міжнародні донори надають підтримку малому бізнесу в малих містах України через гранти та консультації. Броварська громада залучила понад 466 млн грн інвестицій та створила майже 600 робочих місць під час війни.
Для підприємців зараз існує безліч можливостей завдяки міжнародним грантам та консультативній підтримці. Наразі для них відкриваються нові центри з підтримки бізнесу за підтримки місцевої влади. Бізнес-обудсмен України Роман Ващук окреслив у ексклюзивному коментарі УНН поточну ситуацію із доступом локального бізнесу до іноземних грантів і міжнародної підтримки, а також проблеми, що перешкоджають повноцінному розвитку малого та середнього підприємництва в Україні, зокрема на рівні невеликих міст.
Малі міста мають доступ до консультативних різних послуг, зокрема, міжнародних проєктів. Я мушу сказати, що в Україні тепер є дуже багато різної підтримки для, зокрема, малого і середнього бізнесу. Мені колега якраз показувала 5 сторінок - це тільки список із заголовків проєктів, які існують
За його словами, міжнародні донори та організації, такі як USAID, фонд US Ukraine Moldova, Pro-Integrity та інші, активно інформують про доступні програми підтримки по всій Україні, навіть у найменших містах. Це дозволяє підприємцям отримувати фінансову допомогу, консультації, проходити навчання та розвивати свої проєкти завдяки зовнішнім грантам. Завдяки таким ініціативам, потенційні підприємці можуть знайти підтримку, скориставшись інтернетом та набутими навичками пошуку інформації.
Яскравим прикладом сприяння бізнесу у залученні іноземних інвестицій є Броварська громада в Київській області, де реалізується кілька програм, спрямованих на підтримку та розвиток місцевих підприємців.
Наприклад, реалізується ініціатива "EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малого та середнього бізнесу". Мер Броварів Ігор Сапожко повідомив, що ця програма була запущена у співпраці з європейськими партнерами з метою розвитку туризму, крафтового виробництва та креативних індустрій. Проте, через повномасштабну війну, розвʼязану росією, довелося внести зміни, і програма була адаптована до нових умов. Сьогодні вона орієнтована на загальну підтримку малих і середніх підприємців. Фінансування забезпечується Європейським Союзом та урядом Німеччини і включає проведення навчальних семінарів, бізнес-консультацій та допомогу у виході на нові ринки. Крім того, важливим напрямком є підтримка відновлення підприємств, які постраждали від війни.
Окрім цього, в минулому році в Броварах запрацював Центр підтримки підприємництва. Команда фахівців цього центру пропонує консультаційні послуги для бізнесменів. Вони допомагають підприємцям знайти відповідні гранти, а також супроводжують їх у виконанні необхідних умов для отримання фінансування. Крім того, тут організовують різноманітні навчальні програми, включаючи тренінги та інтенсиви, спрямовані на розвиток навичок у сфері бізнесу.
Ще одна цікава і важлива ініціатива - це проєкт UWE HUB. Він підтримує жінок-підприємців у рамках партнерства між виконавчим комітетом Броварської міської ради, Центром "Розвиток КСВ" і організацією GlobalGiving (США). Мета проєкту - розвиток жіночого підприємництва, що включає навчальні програми та консультації для початку або розширення власної справи.
"Ми усвідомлюємо, що бізнесмени є рушійною силою нашої економіки. У часи воєнного стану їхня роль набуває особливого значення, оскільки вони не лише створюють робочі місця, але й сприяють економічному зростанню місцевих спільнот", - підкреслив Ігор Сапожко.
Жінка-волонтерка, отримуючи підтримку від дітей: чому дизайнерка інтер'єрів з Київщини через російську агресію вирішила кардинально змінити своє життя 5 вересня 2024, 06:42 * 95010 переглядів
Бізнес- омбудсмен Роман Ващук також поділився й проблемами, з якими зіштовхується малий та середній бізнес в Україні. За його словами, вони в першу чергу повʼязані з прогалинами у взаємодії з фіскальними органами, такими як податкова та митниця. Він охарактеризував ситуацію, у якій знаходяться підприємці як "дві паралельні реальності", де з одного боку місцева влада допомагає бізнесу, але з іншого -- фіскальні органи блокують підприємницькі ініціативи через надмірну бюрократію та тиск.
Зокрема, бізнес-омбудсмен підкреслив, що підприємці часто висловлюють незадоволення через затримки у реєстрації податкових накладних, які податкова служба класифікує як "ризикові". Це питання особливо актуальне для аграріїв та малих і середніх підприємств у маленьких містах, де такі дії можуть викликати суттєві фінансові проблеми.
За словами експерта, ще однією проблемою є недостатня координація у процесі видачі дозволів на забудову земельних ділянок. Часто ці рішення залежать від місцевих рад, які можуть виявляти опір або небажання приймати необхідні рішення.
Цікаво, що в Броварській громаді вдалося досягти оптимального рішення щодо надання земельних ділянок бізнесменам. Земля, яка належить комунальному сектору, пропонується на електронних аукціонах через державну платформу. Процес виділення земельних ділянок координується Броварською міською радою. Як зазначив міський голова, цей метод забезпечує підприємцям можливість отримати землю для реалізації своїх ініціатив на вигідних умовах.
Крім того, підприємства, що працюють на місцевому рівні, користуються вигідними умовами для оренди державного майна. Зокрема, органи місцевого самоврядування пропонують приміщення в оренду через конкурси, при цьому скасовуючи нарахування пені за затримку орендної плати під час воєнного стану.
Давайте приєднаємо.
За словами міського голови Ігоря Сапожка, за час воєнного стану в рамках реалізації 76 інвестиційних проєктів Броварам вдалося залучити понад 466 мільйонів гривень інвестицій та створити майже 600 нових робочих місць. Він додав, що за період воєнного стану у Броварській громаді збільшилася кількість різноманітних фірм та фізичних осіб-підприємців - на даний час їх налічується понад 18 тисяч.
Крім іноземного фінансування, Бровари також отримають різноманітну підтримку від міст-побратимів. Німецькі партнери, наприклад, надали місцевій громаді генератори, медичне обладнання, спеціалізований транспорт та інші важливі ресурси. Щоб визначити конкретні напрямки подальшої співпраці, у жовтні до Броварів завітав представник муніципалітету німецького міста-побратима Єни, міський радник Матіас Міт.
У рамках співпраці з німецькими містами Єна та Ерланген, а також районом Лан-Ділль, Бровари отримали кілька важливих пожертвувань: три автомобілі швидкої медичної допомоги, чотири пожежні машини, три одиниці комунального транспорту, один шкільний автобус, генератори та різноманітне обладнання для освітніх закладів громади й модульного містечка, де мешкають переселенці.