Вражаючий 3-метровий птах, що жив 12 мільйонів років тому, став жертвою ще більшого хижака – ось його зображення.


Величезний і грізний птах панував над меншими істотами, викликаючи в них страх, але приблизно 12 мільйонів років тому його доля змінилася, коли він потрапив у лапи ще більшого хижака.

Земля має понад 4,5 мільярда років історії, протягом яких вона стала житлом для величезної кількості видів. У різні епохи нашої планети спостерігався період гігантизму, коли на суші та в водах панували грандіозні створіння, повідомляє Science Alert.

Серед цих велетнів існував найстрашніший птах на планеті, який проживав на території сучасної пустелі Татакоа в Колумбії приблизно 12 мільйонів років тому. Ці величезні птахи співіснували з родичами броненосцями, що досягали розмірів автомобіля, гігантськими лінивцями та шаблезубими сумчастими створіннями.

У Фокус. Технології відкрився новий Telegram-канал! Підписуйтеся, щоб бути в курсі найактуальніших та найцікавіших новин у сфері науки!

Цей дивовижний вид птахів відомий науці лише завдяки одному фрагменту кістки гомілки. Дослідники, вивчаючи викопні залишки, з'ясували, що цей екземпляр перевищував своїх близьких родичів, зріст яких коливається від 1 до 3 метрів.

На кістці виявлені сліди, які свідчать про те, що потужний хижак, ймовірно, загинув від укусів ще більш страшного створіння. Як повідомив біолог-еволюціоніст Федеріко Дегранж з Аргентинського центру геонаук, він та його команда виявили, що на гомілковій кістці залишилися відбитки зубів давнього родича крокодила — пуруссавра, який, за припущеннями вчених, міг сягати 9 метрів у довжину. Палеонтолог з Університету Джонса Гопкінса, Сіобхан Кук, зазначила, що вони мають підозру, що гігантський птах, вірогідно, помер через отримані травми.

Раніше проведені дослідження свідчать про те, що фороракоси володіли великими дзьобами, що надавало їм незграбного вигляду з важкою верхньою частиною. Структура їх черепа свідчить про те, що ці птахи, вірогідно, були дуже успішними хижаками. Науковці припускають, що ці гігантські пернаті мали кінцівки, спеціально пристосовані для швидкого бігу, і в основному живилися іншими тваринами. На щастя, фороракоси вимерли задовго до того, як з'явилися люди.

Недавно знайдений уламок кістки свідчить про те, що ця тварина могла бути майже втричі більша, ніж раніше відомі представники роду Phorusrhacid. Дослідницька група припускає, що це може бути новий вид, але через недостатню кількість залишків вони не можуть відкинути ймовірність того, що він пов'язаний з вже відомими жахливими птахами, такими як Titanis.

Відомо, що скам'янілості були виявлені колекціонерами скам'янілостей у пустелі Татакоа та являють собою найпівнічнішого Phorusrhacid, виявленого в Південній Америці на сьогодні. Вчені відзначають, що мільйони років тому ця місцевість була пишною і тропічною.

На жаль, такі умови часто призводять до розпаду, зменшуючи шанси на скам'яніння. Низька кількість скам'янілостей Phorusrhacid в цьому регіоні може також свідчити про те, що ці види були хижаками на вершині харчового ланцюга.

Зазначимо, що вперше скам'янілість було виявлено майже два десятиліття тому куратором Museo La Tormenta Сезаром Аугусто Пердомо. Пізніше її проаналізували за допомогою 3D-сканування, виділивши глибокі ямки, унікальні для ніг форорацидів.

Раніше Фокус писав про те, що на Мадагаскарі відкрили новий вид гігантських птахів, який вимер 1000 років тому.

Related posts