На один крок ближче до Європи: ЗМІ повідомляють, що Україна "здійснила всі необхідні заходи" для приєднання до Європейського Союзу.
У доповіді Єврокомісії зазначається, що Україна вжила всі необхідні заходи для прискорення процесу інтеграції до Європейського Союзу.
Відповідно до оновленого звіту про розширення Європейського Союзу, Україна реалізувала всі необхідні дії, які раніше залишалися невиконаними, згідно з висновками Європейської комісії 2022 року, повідомляє "Радіо Свобода".
"Згідно зі звітом, Україна не зупиняється на досягнутому, активно підтримуючи доброчесність та професіоналізм у судовій сфері. Крім того, країна працює над зміцненням антикорупційних інститутів і підвищенням ефективності правозастосування у справах, що стосуються корупції на найвищому рівні."
Також окремо підкреслено позитивні зусилля України у сфері захисту прав національних меншин, що стало важливим акцентом, зокрема, для уряду Угорщини. Європейська комісія відзначає, що Україна "переглянула свої законодавчі акти, що стосуються охорони прав осіб, які представляють національні меншини".
"Обмеження основних прав, пов'язані з воєнним станом, залишаються загалом пропорційними", - зазначено у звіті. Хоча й потрібно працювати над подальшим застосуванням оновленого законодавства про права нацменшин.
У тексті також зазначається, що, незважаючи на досягнення у ключових реформах, "потрібні подальші зусилля" для просування цих процесів. Окремо акцентується увага на важливості формування ефективної правоохоронної практики у справах, пов'язаних з високопрофесійною корупцією та боротьбою з організованою злочинністю. Крім того, підкреслюється необхідність удосконалення реформ у сферах децентралізації та місцевого самоврядування.
У разі, якщо Україна виконає всі поставлені вимоги, Європейська комісія планує розпочати перемовини щодо основних розділів у 2025 році.
Згідно з даними, наведеними у звіті, "аналіз українського законодавства проходить без перешкод".
Раніше УНІАН інформував, що 88% громадян України висловили б свою підтримку вступу до Європейського Союзу на референдумі.
Окрім того, Європейський Союз ухвалив рішення про надання Україні кредиту в розмірі 35 мільярдів.
"Після успішного завершення письмової процедури Рада ухвалила пакет фінансової допомоги Україні, включно з виключною позикою макрофінансової допомоги в розмірі до €35 мільярдів, а також механізм кредитного співробітництва, що підтримає Україну в погашенні кредитів на суму до €45 мільярдів, наданих ЄС і партнерами G7", - ідеться в заяві.